LAJMI I FUNDIT:

Përkundër lëndimit të rëndë, Spinazzola po ndiqet nga klubet e mëdha – mbrojtësi ka klauzolë largimi nga Roma

Përkundër lëndimit të rëndë, Spinazzola po ndiqet nga klubet e mëdha – mbrojtësi ka klauzolë largimi nga Roma

Leonardo Spinazzola ishte duke kaluar nëpër një formë fantastike, formë më e mira në karrierën e tij deri më tani.

Reklama

Mbrojtësi i majtë pati një vit të jashtëzakonshëm personal me Romën, derisa edhe në Euro 2020 ka shkëlqyer me Italinë deri në ndeshjen çerekfinale ndaj Belgjikës, ku edhe pësoi një lëndim të rëndë.

Në pesë ndeshjet e para në Kampionatin Evropian, Spinazzola ka fituar dy herë çmimin si lojtari i ndeshjes nga UEFA.

Falë paraqitjeve fantastike të tij, klubet e mëdha si Real Madrid, Chelsea, Barcelona dhe Paris Saint Germain janë duke e ndjekur atë.

Mediat në Itali kanë raportuar se Spinazzola ka një klauzolë largimi nga Roma.

28-vjeçari u bashkua me klubin kryeqytetas në vitin 2019 nga Juventusi, derisa Giallorosët i kanë vendosur klauzolë largimi prej 65 milionë eurove.

Por, përkundër interesimit të skuadrave të mëdha, duket se Roma është e vendosur ta mbajë reprezentuesin italian në Olimpico.

Trajneri Jose Mourinho e vlerësonë shumë atë dhe nuk dëshiron ta lejoj të largohet së paku gjatë afatit kalimtar veror.

Përkundër lëndimit të rëndë të tij, klubet e mëdha janë duke ndjekur lojtarin i cili pritet të mbetet jashtë fushave rreth pesë ose gjashtë muaj. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk ndalet, shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

Cristiano Ronaldo nuk ndalet, shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

Ligat tjera
“Jam i shqetësuar” - Ancelotti flet për akuzat ndaj Barcelonës për ryshfet drejt gjyqtarëve

“Jam i shqetësuar” - Ancelotti flet për akuzat ndaj Barcelonës për ryshfet drejt gjyqtarëve

La Liga
Kalo në kategori