LAJMI I FUNDIT:

Perin ka marrëveshje me Juventusin

Perin ka marrëveshje me Juventusin
during the serie A match between Atalanta BC and Genoa CFC at Stadio Atleti Azzurri d'Italia on April 29, 2018 in Bergamo, Italy.

Raportimet e fundit që vijnë nga Italia, shkruajnë se Mattia Perin e ka pranuar ofertën e Juventusit, ndërsa tani po negociohet me Genoan.

Gianluigi Buffon pritet që të enjten ta zyrtarizojë pensionimin nga futbolli, ndërsa Bianconerët si portieri tjetër e kanë edhe Wojciech Szczesnyn që e kishin blerë sezonin e shkuar.


Në javën e shkuar u pa një interesim i Juventusit për Perinin, me drejtorin gjeneral Giuseppe Marotta, i cili i pranoi negociatat.

Mattia Perin. (Photo by Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images)

Gazzetta dello Sport shkruan se Bianconerët e kanë si zgjedhje të parë për portier dhe duan ta sjellin në Torino.

Mësohet se Juve e vlerëson portierin 12 milionë euro, ku i kanë mbetur vetëm edhe një vit në kontratë.

Genoa nuk dëshiron të lëshojë pe nën 20 milionë euro dhe aktualisht ka diferenca të mëdha mes palëve.

Perin kapiten i Genoas. (Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images)

Perin ka marrëveshje me Zonjën e Vjetër për një pagë prej 2.5 milionë euro në sezon.

Ai beson që mund të konkurrojë me polakun Szczesny për një vend në formacion. /Telegrafi/  

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori