LAJMI I FUNDIT:

Përgjigja e pabesueshme e Ben White kur u pyet përse nuk e pa fitoren e Man Cityt ndaj Liverpoolit

Përgjigja e pabesueshme e Ben White kur u pyet përse nuk e pa fitoren e Man Cityt ndaj Liverpoolit

Mbrojtësi i Arsenalit, Ben White ka zbuluar në mënyrë qesharake arsyen kryesore pse ai nuk e pa fitoren 4-1 të Manchester Cityt ndaj Liverpool të shtunën pasdite.

Reklama

City bëri një paraqitje klinike në Etihad pa sulmuesin Erling Haaland, i cili nuk arriti të hynte në skuadrën e ditës së ndeshjes kundër Liverpool për shkak të lëndimit.

Mohamed Salah kaloi Reds në epërsi 1-0 brenda 20 minutave në Etihad, por Julian  Alvarez shënoi golin e barazimit gjatë pjesës së parë.

Golat e Kevin De Bruyne, Ilkay Gundogan dhe Jack Grealish në pjesën e dytë siguruan tre pikë vendimtare për Cityn në garën e titullit të Ligës Premier me Arsenalin.

Fitorja e Cityt ndaj Liverpoolit e zvogëloi epërsinë e Arsenalit në pesë pikë në atë kohë, por Topçinjtë u përgjigjën me fitoren e tyre bindëse ndaj Leeds United.

Dy golat e Gabriel Jesus, një i White dhe një tjetër i Granit Xhakës vulosën një fitore 4-1 në Emirates për Arsenalin dhe rikthyen epërsinë e Topçinjve me tetë pikë ndaj Cityt.

White zbuloi se arsyeja e tij për të mos parë ndeshjen e Cityt në Ligën Premier erdhi në faktin se ai nuk shikon futboll.

“Unë nuk shikoj futboll, kështu që isha i fokusuar vetëm te loja sot dhe kjo ishte e gjitha”, ka thënë fillimisht White.

“Ka shumë zhurmë që po ndodh jashtë, dhe të gjithë thjesht po e mbajnë atë shumë të qetë dhe thjesht po vazhdojnë me atë që po bëjmë”.

“Unë nuk e di vërtet se çfarë është e drejtë apo e gabuar, nuk kam qenë kurrë në këtë pozicion [duke konkurruar në një garë për titull] më parë. Pra, ne thjesht po heshtim, me kokën ulur dhe duke punuar shumë”, përfundoi anglezi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

La Liga
Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Premier League
Kalo në kategori