Përballja e kampionëve i takon Barcelonës (Video)

Barcelona ka fituar ndaj Leicester Cityt me rezultat 4-2.

Ishte një takim atraktiv dhe me raste nga të dy anët, por normalisht më të mirë në fushë ishin katalunasit.

Goli i parë erdhi nga Munir El Haddidi në minutën e 26-të, ndërsa pas tetë minutash shënoi edhe Luis Suarez.

Lexo po ashtu Barca dhe Leicesteri ishin takuar edhe në vitin 2003, mësojeni kronologjinë e këtij takimi (Foto)

Pjesa e parë u përmbyll me rezultat 3-0 pasi në minutën e 45-të shënoi edhe një herë El Haddidi.

Me të filluar pjesa e dytë, më saktësisht në minutën e 48-të shënoi Ahmed Musa, i cili befasoi të gjithë me golin i cili erdhi pas një vrapimi të bukur.

Musa shënoi edhe një herë në minutën e 66-të, ndërsa për 4-2 u përkujdes i riu, Rafa Mujica.

Ky takim ishte i karakterit miqësor dhe u luajt në kuadër të Internacional Champions Cup. /Telegrafi/

Pyetja për Luis Enriquen që e çmendi Al-Khelaifin

Gazetari i bën Mbappes një pyetje provokuese rreth Real Madridit, reagimi i tij i thotë të gjitha

"Ai ishte i vetmi lojtar që ia kisha frikën" - John Terry emëron legjendën e futbollit si kundërshtarin e tij më të vështirë

“Duhet ta bëjmë të ndodhë, tani është koha”, Reus me lot në sy flet për kalimin e Dortmundit në finale

Katër vite pritje, Dortmundi tani me një veprim hakmarrës turpëron PSG-në në rrjetet sociale