LAJMI I FUNDIT:

Pas kritikave që mori në Kupën e Botës, shfaqen pamjet e takimit ‘të pakëndshëm’ të Mbappes me Nusretin

Pas kritikave që mori në Kupën e Botës, shfaqen pamjet e takimit ‘të pakëndshëm’ të Mbappes me Nusretin

Pamjet e një takimi të mëhershëm të Kylian Mbappe me kuzhinierin e famshëm turk, Nusret Gocke, i njohur si “Salt Bae”, janë shfaqur në internet dhe fansat pretendojnë se dukej diçka ‘e pakëndshme’ për yllin e Paris Saint-Germain.

Reklama

Kuzhinieri turk u kthye në qendër të vëmendjes këtë javë pasi u shfaq rastësisht në fushë pas fitores së Argjentinës në finalen e Kupës së Botës ndaj Francës.

“Salt Bae” bëri të pamundurën për një ‘selfie’ me Lionel Messin, por megjithatë arriti të prekë trofeun e Kupës së Botës. Kjo bie ndesh me rregulloret e rrepta të FIFA-s, me organin drejtues që konfirmoi një hetim për këtë çështje në fillim të kësaj jave.

Ai ka pasur takime të mëparshme me futbollistë të famshëm. Në korrik të vitit 2021, Mbappe bëri një vizitë në restorantin e Nusr-Et në Mykonos të Greqisë.

I ulur pranë “Salt Bae”, 24-vjeçarja thotë: “Ishte një natë e mirë. Një kënaqësi të vija te njeriu im”.

“Gjithmonë”, i përgjigjet ‘kasapi’ turk, përpara se të shtrëngojë dorën e Mbappes. Fituesi i Kupës së Botës i shkel syrin kamerës ndërsa “Salt Bae” vendos krahun rreth qafës për të puthur Mbappen në faqe.

View this post on Instagram

A post shared by Nusr_et#Saltbae (@nusr_et)

Përdoruesit e rrjeteve sociale kanë kundërshtuar videon pasi duket tepër e sikletshme për Mbappen që po filmohej.

“Mbappe dukej i pakëndshëm në këtë video”, “Pse e bëri këtë?”, “Unë personalisht nuk do ta lija” dhe “Është fundi për mua”, ishin disa nga komentet.

Nusret Gokce duket se ka një miqësi të gjatë me presidentin e FIFA-s, Gianni Infantino, i cili e përshkroi atë si “një legjendë” në një video në faqen e “Salt Bae” në Instagram vitin e kaluar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk ndalet, shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

Cristiano Ronaldo nuk ndalet, shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

Ligat tjera
“Jam i shqetësuar” - Ancelotti flet për akuzat ndaj Barcelonës për ryshfet drejt gjyqtarëve

“Jam i shqetësuar” - Ancelotti flet për akuzat ndaj Barcelonës për ryshfet drejt gjyqtarëve

La Liga
Kalo në kategori