LAJMI I FUNDIT:

Para shortit të Ligës së Kampionëve, Guardiola ua ka frikën tri skuadrave

Para shortit të Ligës së Kampionëve, Guardiola ua ka frikën tri skuadrave

Pep Guardiola, trajneri i Manchester City, ka shfaqur shqetësimin e tij në lidhje me mundësinë e të përballuarit me skuadra të fuqishme si Real Madrid, PSG ose Bayern Munich në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Pas triumfit të skuadrës së tij kundër FC Copenhagen në raundin e 16-të, Guardiola ka thënë se skuadrat e tilla kanë një histori të pasur në kampionatin e këtij nivelit dhe se City i respekton ato, ndjesi kjo që e bën edhe skuadrën e tij të ndjehet të shqetësuar përballë tyre.


Manchester City e mposhti Real Madridin në rrugën e tyre drejt fitimit të titullit të parë të Ligës së Kampionëve në sezonin e kaluar dhe vazhdon të jetë një forcë e rëndësishme në arenën evropiane edhe këtë sezon.

"Në asnjë mënyrë", Foden nuk pajtohet me Guardiolan për krahasimin e bërë
Lexo po ashtu "Në asnjë mënyrë", Foden nuk pajtohet me Guardiolan për krahasimin e bërë

“Nëse luan kundër Bayern Munichut, sa Liga të Kampionëve kanë dhe historinë që kanë. Ne i respektojmë të gjithë, edhe ne jemi të frikësuar. Nuk e di nëse ata janë, por ne jemi. Shikoni lojtarët e PSG-së dhe të Real Madridit – që të dyja kanë lojtarë të shumëllojshëm”, ka thënë Guardiola.

Ata kanë treguar një formë të vazhdueshme dhe dominuese në Ligën e Kampionëve, duke shënuar 24 gola në tetë ndeshje dhe duke qenë ende në garë për të fituar një tjetër trofe evropian.

Guardiola emëron lojtarin më të mirë në Ligën Premier
Lexo po ashtu Guardiola emëron lojtarin më të mirë në Ligën Premier

Guardiola nuk ka hezituar të shprehë respektin e tij për këto skuadra të fuqishme, duke u përpjekur të qetësojë tensionin dhe duke pasur parasysh sfidat e mundshme që mund të përballen në fazën përfundimtare të kampionatit.

Kjo tregon qartësi se edhe një trajner me përvojë si Guardiola nuk është indiferent ndaj sfidave të mundshme që ekipi i tij mund të përballet në rrugën drejt suksesit në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

La Liga
Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Ndërkombëtare
Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

La Liga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Kalo në kategori