Lucas Paqueta thotë se është i fokusuar për sezonin e ri në Serie A dhe se është i lumtur te Milani, pasi lidhet me një kalim te Paris Saint-Germaini.

Mesfushori 21-vjeçar u transferua te Rossonerët në janarin e këtij viti nga Flamengo, por paraqitjet e tij të mira në gjysmë-sezonin e kaluar bëri që të vihet në radarin e kampionit të Ligue 1.

Pauqeta e fitoi të shtunën e javës së kaluar Kupën e Amerikës me Brazili, ndërsa është deklaruar rreth mundësisë së transferimit në Parkun e Princave.

Lucas Paqueta vs Inter (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

“PSG? Janë vetëm spekulime. Jam i lumtur te Milani, sapo kam arritur dhe jam duke u adaptuar. Dua vetëm të kem një sezon të mirë dhe të zhvillohem në karrierë”, ka thënë mesfushori brazilian.

PSG kërkon Paquetan nga Milani PSG kërkon Paquetan nga Milani

Paqueta tregoi në sezonin e kaluar cilësitë e tij te skuadra italiane, e që i ka befasuar të gjithë me lëvizjet që bënte në fushë.

Ato performanca që i bëri në pak ndeshje, kanë bërë që PSG ta kërkojë transferimin e tij, mirëpo vështirë që Milani do ta lejojë largimin e Paquetas. /Telegrafi/