LAJMI I FUNDIT:

Nuk ka qetësi për Shakiran, këngëtarja udhëton me urgjencë për në Kolumbi pas problemeve shëndetësore të nënës së saj

Nuk ka qetësi për Shakiran, këngëtarja udhëton me urgjencë për në Kolumbi pas problemeve shëndetësore të nënës së saj

Muajt ​​e fundit të Shakiras nuk janë aq pozitiv sa ajo do të donte.

Pas ndarjes me ish-futbollistin Gerard Pique, artistja kolumbiane u zhvendos në Miami me fëmijët e saj për të nisur një fazë të re në jetën e saj.


Rrethi i saj më i ngushtë është thelbësor për të, por këngëtares po i grumbullohen problemet në një kohë me ulje-ngritje të vazhdueshme.

Foto: Getty Images

Pasi babai i saj 92-vjeçar iu nënshtrua një operacioni në verën e vitit 2022 pas një rënieje që shkaktoi mpiksje gjaku në trurin e tij, tani është nëna e saj ajo që ka probleme shëndetësore.

Nëna e saj 73-vjeçare, Nidia Ripoll, ​​u dërgua me urgjencë në spital javën e kaluar.

Sipas Telemundo, “ajo filloi të ndihej e sëmurë të premten e kaluar dhe shkoi në qendrën e saj mjekësore për të përjashtuar probleme të mëdha”.

Ndaj artistja ka udhëtuar në Barranquilla me avionin e saj privat për të qenë në krah të nënës së saj, e cila është diagnostikuar me trombozë në këmbë.

Foto: Getty

Për momentin, ajo thuhet po i përgjigjet pozitivisht trajtimeve mjekësore dhe shërimi i saj po zhvillohet në mënyrë progresive.

Kjo nuk është hera e parë që nëna e Shakirës ka pësuar një fatkeqësi gjatë muajve të fundit.

Në mars të këtij viti asaj iu desh të shkonte në qendrën e saj mjekësore në Barcelonë për një tjetër trombozë në këmbë, megjithëse edhe ajo evoloi pozitivisht dhe mundi të largohej nga spitali disa ditë më vonë.

Shakirën ndërkohë po shijon suksese në karrierën e saj muzikore, ku këtë vit ka publikuar këngë si: “Shakira: BZRP Music Sessions, Vol. 53”, “TQG”, “Acrostico”, “Copa Vacia” apo “El Jefe”, në të cilat ajo ka bërë ‘diss’-a për ish-bashkëshortin e saj. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Xhensila injoron

Xhensila injoron "mosmirënjohjen" e Besit, vjen me fotografi atraktive dhe poza provokuese në Instagram

Magazina
Largohen ish-banorët nga Big Brother VIP Albania, Meritoni-Ilnisës: Vetëm edhe nesër do flesh vetëm

Largohen ish-banorët nga Big Brother VIP Albania, Meritoni-Ilnisës: Vetëm edhe nesër do flesh vetëm

Magazina
Përfundon sondazhi i Telegrafit për fituesin e Big Brother VIP Albania 3, garë e ngushtë mes dy konkurrentëve

Përfundon sondazhi i Telegrafit për fituesin e Big Brother VIP Albania 3, garë e ngushtë mes dy konkurrentëve

Magazina
Ish Miss-i i ShBA arrestohet mes trafikantëve të kartelit meksikan, 34-vjeçarja Glenis Zapata shfrytëzonte profesionin për të kaluar paratë e drogës

Ish Miss-i i ShBA arrestohet mes trafikantëve të kartelit meksikan, 34-vjeçarja Glenis Zapata shfrytëzonte profesionin për të kaluar paratë e drogës

Magazina
Pak herë e ka përmendur në BBVA, por Egla Ceno dikur ka qenë pjesë e serialit të njohur italian,

Pak herë e ka përmendur në BBVA, por Egla Ceno dikur ka qenë pjesë e serialit të njohur italian, "100 Vitrinat"

Magazina
'Traileri' i filmit “It Ends With Us” është ndër më të shikuarit në vitin e fundit, madje duke e kaluar edhe “Barbie”

'Traileri' i filmit “It Ends With Us” është ndër më të shikuarit në vitin e fundit, madje duke e kaluar edhe “Barbie”

Magazina
Kalo në kategori