Real Madridi ka marr një fitore të rëndësishme në shtëpi ndaj Real Betis me rezultat 2-1 në kuadër të javës së katërt të La Liga.

Vinicius Junior dhe Rodrygo Goes i shënuan golat për mbretërit, ndërsa Sergio Canales e shënoi golin e vetëm për mysafirët.

Aurelien Tuchoumeni u vlerësua si lojtari më i mirë i ndeshjes me notën 8.1.

Rodrygo dhe Luka Modric ishin pas tij me notën 7.9.

Lojtari më i dobët i ndeshjes doli të jetë Álex Moreno i Real Beris me notën 5.6.

Notat e lojtarëve të Real Madrid dhe Real Betis

/Telegrafi/