Chelsea ka shënuar fitore ndaj  RB Salzburg si mysafir me rezultat 2-1, në kuadër të xhiros së pestë të Ligës së Kampionëve, duke siguruar një vend në mesin e 16 më të mirave.

Mateo Kovacic dhe Kai Havertz shënuan për Chelsean, ndërsa Junior Adamu gjeti rrjetën për vendasit.

Portieri i vendasve Philipp Kohn ishte më i miri në fushë me notën 8.1.

Pas tij u vlererësua, Thiago Silva i Chelseat me notën 7.9.

Christian Pulisic ishte më i dobëti në fushë me notën 6.2.

Notat e lojtarëve të RB Salzburg dhe Chelsea

/Telegrafi/