Paris Saint-Germain ka triumfuar 5-2 ndaj Montpellier në kuadër të javës së dytë në Ligue 1.

Golat për parisienët i shënuan, Neymar me dy, Kylian Mbappe, Renato Sanches dhe një auto-gol nga Falaye Sacko, ndërsa për mysafirët realizuan Whabi Khaziri dhe Enzo Tchato.

PSG ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.18, me Montpellier që u vlerësua me 6.35.

PSG fiton me rezultat të thellë ndaj Montpellier - Sanches debuton me gol PSG fiton me rezultat të thellë ndaj Montpellier - Sanches debuton me gol

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë duel ishte Neymar, që u notua me 9.0.

Në anën tjetër, Sacko ishte padyshim dështimi i ndeshjes, duke u vlerësuar me 5.6.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Reklama

/Telegrafi/