Interi ka fituar 3-0 ndaj Sampdorias në xhiron e fundit në Serie A për edicionin 2021/22.

Golat për Nerazzurët i shënuan, Joaquin Correa me dy dhe Ivan Perisic.

Interi ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.17, me Sampdorian që u vlerësua me 6.75.

Interit nuk i kryen punë fitorja bindëse ndaj Sampdorias - nga kampion, përfundon në nënkampion të Serie A-së Interit nuk i kryen punë fitorja bindëse ndaj Sampdorias - nga kampion, përfundon në nënkampion të Serie A-së

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë përballje ishte padyshim Correa, që u notua me 8.5.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte, Kristoffer Askildsen që u vlerësua me 6.2.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/