Interit nuk i kryen punë fitorja bindëse ndaj Sampdorias – nga kampion, përfundon në nënkampion të Serie A-së

Interi ka fituar 3-0 ndaj Sampdorias në kuadër të xhiros së fundit (38) në Serie A, por pa arritur të mbrojë titullin kampion.

Pjesa e parë u mbyllë pa gola, mirëpo në të dytën u realizuan plotë tri sosh.

Ishte minuta e 49-të e takimit kur Nicolo Barella asistoi për Ivan Perisicin, që shënoi për 1-0.

Për golin e dytë u përkujdes Joaquin Correa (55’) që pranoi një asisistim nga Hakan Calhanouglu, për të dyfishuar rezultatin.

Dy minuta më vonë, Correa ia doli të realizonte edhe golin e tij të dytë personal dhe të tretin për Nerazzurët, por që në fund nuk u ndihmoi edhe aq rezultati.

Milani ia doli të fitonte po ashtu 3-0 në udhëtim te Sassuolo, duke e rikthyer Scudetton në San Siro pas më shumë se 11 vitesh.

Milani grumbulloi 86 pikë në këtë edicion, dy më shumë se Interi që përfundoi si nënkampion. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Araujo merr vendim për të ardhmen

Tevez u dërgua me urgjencë në spital në Buenos Aires pas dhimbjeve të mëdha në gjoks, argjentinasi mbetet ende i shtrirë

A u vodh Barcelona në El Clasico? Cafu deklarohet shkurt dhe qartë

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

"Ish-gjyqtari më i pasur në botë", është pronari i dy super bizneseve dhe ka pasuri neto më shumë se Mike Tyson