Arsenali ka shënuar fitore me rezultat 2-0 si mysafir ndaj Crystal Palace në ndeshjen hapëse të Ligës Premier.

Gabirel Martinelli dhe Marc Guehi (autogol), ishin ata që shënuan në këtë ndeshje.

E gjithë skuadra e Arsenalit kishte paraqitje solide në këtë fitore, me Oleksandr Zinchenkon që ishte më i miri në fushë me notën 7.5.

Granit Xhaka u vlerësua me notën 7.1.

Arsenali merr tri pikë e parë në ndeshjen e parë, duke e nisur shumë mirë edicionin e ri.

Notat e lojtarëve të dyja skuadrave

 /Telegrafi/