LAJMI I FUNDIT:

Nga Messi te Tchouameni dhe Konate, formacioni më i mirë i gjysmëfinaleve në Kupën e Botës

Nga Messi te Tchouameni dhe Konate, formacioni më i mirë i gjysmëfinaleve në Kupën e Botës

Redaksia e sportit në portalin Telegrafi ka zgjedhur formacionin më të mirë pas dy gjysmëfinaleve të zhvilluara gjatë të martës dhe mërkurës në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Reklama

E marta dhe e mërkura mbrëma ishin të rezervuara për ndeshjet gjysmëfinale në Katar, ku të dy ndeshjet ishin shumë interesante.

Të martën mbrëma u zhvillua ndeshja mes Argjentinës dhe Kroacisë, ku fitore shënuan Albiceleste me rezultat të pastër 3-0.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Lionel Messi dhe dy të tjerë nga Julian Alvarez.

Në ndeshjen tjetër mes Francës dhe Marokut fitore shënuan “Gjelat” me rezultat 2-0, falë golave nga Theo Hernandez dhe Rangal Kolo Muani.

Por, kush ishin lojtarët që shkëlqyen dhe patën paraqitje më të mira individuale gjatë ndeshjeve gjysmëfinale?

Redaksia e sportit në portalin Telegrafi, sikurse në çdo fazë të Kupës së Botës, edhe në gjysmëfinale ka zgjedhur formacionin më lojtarët më të mirë.

I gjithë formacioni thuajse është i përbërë nga lojtarët e Argjentinës dhe Francës, që përfaqësohen me nga pesë lojtarë, ndërsa një është nga Maroku.

Në portë gjenden Hugo Lloris, ndërsa mbrojtja përbëhet nga Nahuel Molina, Nicolas Otamendi, Ibrahima Konate dhe Hernandez.

Në mesfushë renditen Azzedine Ounahi, Aurelien Tchouameni dhe Enzo Fernandez, ndërsa sulmi përbëhet nga Messi dhe Alvarez, të ndihmuar nga Antoine Griezmann pas tyre. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
E kryer, Lionel Messi merr vendim të bashkohet me klubin nga MLS

E kryer, Lionel Messi merr vendim të bashkohet me klubin nga MLS

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ndërkombëtare
Nis shitja online e biletave për ndeshjen Kosova – Rumania

Nis shitja online e biletave për ndeshjen Kosova – Rumania

Përfaqësuesja e Kosovës
Lionel Messi refuzon ofertën marramendëse të Al-Hilal, do t'i bashkohet Inter Miamit në MLS

Lionel Messi refuzon ofertën marramendëse të Al-Hilal, do t'i bashkohet Inter Miamit në MLS

Ligat tjera
Kalo në kategori