LAJMI I FUNDIT:

Nga Messi te Ramos e Aubameyang – Këta janë 32 yjet që mbesin lojtar të lirë në verën e vitit 2021

Nga Messi te Ramos e Aubameyang – Këta janë 32 yjet që mbesin lojtar të lirë në verën e vitit 2021

Vera e vitit 2021 pritet të jetë shumë e nxehtë në futbollin evropian, pasi shumë lojtarë të mëdhenj do të mbesin pa kontratë, respektivisht lojtar të lirë.

Reklama

Viteve të fundit çmimet e lojtarëve janë ngritur shumë dhe për çdo blerje të një lojtari të madh, klubet është dashur të bëjnë sforco të mëdha financiare.

Megjithatë, në verën e vitit të ardhshëm, transferimi i disa prej lojtarëve të mëdhenj mund të jetë më i lehtë.

Të gjitha lajmet rreth Transferimeve
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet rreth Transferimeve

Disa nga të mëdhenjtë e Evropës janë në vitin e fundit të kontratave të tyre dhe ka disa emra të mëdhenj që mund të largohen falas verën e ardhshme.

Nga Lionel Messi te Sergio Ramos dhe Pierre-Emerick Aubameyang, mediumi Goal.com ka hedh një vështrim te lojtarët që do të jenë në dispozicion për të nënshkruar falas sapo kontratat e tyre të përfundojnë.

Pjesë e kësaj liste është edhe mbrojtësi shqiptar i Arsenalit, Shkodran Mustafi.

Më poshtë Telegrafi ua sjell emrat e këtyre yjeve:

Lionel Messi – Barcelona

Pierre-Emerick Aubameyang – Arsenal

Luis Suarez – Barcelona

Sergio Aguero – Manchester City

Sergio Ramos – Real Madrid

Thiago Alcantara – Bayern Munich

Georginio Wijnaldum – Liverpool

Paul Pogba – Manchester United

Gianluigi Donnarumma – AC Milan

David Alaba – Bayern Munich

Memphis Depay – Lyon

Arkadiusz Milik – Napoli

Florian Thauvin – Marseille

Angel Di Maria – Paris Saint-Germain

Julian Draxler – Paris Saint-Germain

Jesse Lingard – Manchester United

Juan Bernat – Paris Saint-Germain

Shkodran Mustafi – Arsenal

Diego Costa – Atletico Madrid

Michy Batshuayi – Chelsea

Luka Modric – Real Madrid

Theo Walcott – Everton

Demarai Gray – Leicester City

Mesut Ozil – Arsenal

Javi Martinez – Bayern Munich

Giovanni Reyna – Borussia Dortmund

Juan Mata – Manchester United

Arturo Vidal – Barcelona

Patrick van Aanholt – Crystal Palace

Fernandinho – Manchester City

David Luiz – Arsenal

Michail Antonio – West Ham

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Sport vendor
Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Premier League
Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Bundesliga
La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Kalo në kategori