LAJMI I FUNDIT:

Nga Mane te Martial: Top 20 transferimet më të shtrenjta që kanë ndodhur në ditën e fundit të afatit kalimtar

Nga Mane te Martial: Top 20 transferimet më të shtrenjta që kanë ndodhur në ditën e fundit të afatit kalimtar

Sot është dita e fundit e afatit kalimtar dhe normalisht që edhe këtë herë Telegrafi jo vetëm që do t’ju mbajë të informuar minutë pas minute, por edhe do të bëjë përmbledhje të ndryshme.

Me këtë rast jemi ndalur te transferimet më të shtrenjta që kanë ndodhur në këtë ditë.

Në vend të parë është Anthony Martial, i ndjekur Mesut Ozil dhe Julian Draxler, ndërsa më poshtë keni top 20:

20. SADIO MANE (2014), nga Red Bull Salzburg në Southampton për 23 milionë euro

19. LUCAS ALARIO (2017), nga River Plate në Bayer Leverkusen për 24 milionë euro

19. EZEQUIEL GARAY (2016), nga Zenit në Valencia për 24 milionë euro

17. DAVIDE ZAPPACOSTA (2017), nga Torino në Chelsea për 25 milionë euro

17. SERGE AURIER (2017), nga PSG në Tottenham për 25 milionë euro

17. ADRIEN SILVA (2017), nga Sporting Lisbona në Leicester për 25 milionë euro

14. KIERAN TIERNEY (2019), nga Celtic në Arsenal për 27 milionë euro

14. RYAN SESSEGNON (2019), nga Fulham në Tottenham për 27 milionë euro

12. MAMODOU SAKHO (2017), nga Liverpool në Crystal Palace për 28.2 milionë euro

11. ISMAILA SARR (2019), nga Stade Rennais në Watford për 30 milionë euro

10. ALEX IWOBI (2019), nga Arsenal në Everton për 30.4 milionë euro

9. ISLAM SLIMANI (2016), nga Sporting Lisbona në Leicester për 30.5 milionë euro

8. MOROUANE FELLAINI (2013), nga Everton në Manchester United për 32.4 milionë euro

7. MOUSSA SISSOKO (2016), nga Newcastle në Tottenham për 35 milionë euro

7. DAVID LUIZ (2016), nga PSG në Chelsea për 35 milionë euro

5. DANNY DRINKWATER (2017), nga Leicester në Chelsea për 37.9 milionë euro

4. ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN (2017), nga Arsenal në Liverpool për 38 milionë euro

3. JULIAN DRAXLER (2015), nga Schalke 4 në Wolfsburg për 43 milionë euro

2. MESUT OZIL (2013), nga Renë Madrid në Arsenal për 47 milionë euro

1. ANTHONY MARTIAL (2015), nga Monaco në Manchester United për 60 milionë euro.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sami Khedira emëron lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Sami Khedira emëron lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Ndërkombëtare
Përveç fitores me Spanjën - çfarë i duhet tjetër Shqipërisë për të kaluar tutje

Përveç fitores me Spanjën - çfarë i duhet tjetër Shqipërisë për të kaluar tutje

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri në një rang me legjenda e futbollit botëror

Xherdan Shaqiri në një rang me legjenda e futbollit botëror

Përfaqësueset
Ndeshja Shqipëri 2-2 Kroaci në numra: Rekorde, statistika mbresëlënëse dhe garë e hapur

Ndeshja Shqipëri 2-2 Kroaci në numra: Rekorde, statistika mbresëlënëse dhe garë e hapur

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri futet në librin e rekordeve me euro-golin ndaj Skocisë

Xherdan Shaqiri futet në librin e rekordeve me euro-golin ndaj Skocisë

Përfaqësueset
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori