LAJMI I FUNDIT:

Nga De Bruyne dhe Rodrygo te Leao dhe Lautaro – formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Nga De Bruyne dhe Rodrygo te Leao dhe Lautaro – formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve ka zgjedhur me anë të votuesve formacionin më të mirë të javës nga ndeshjet e dyta të zhvilluara në kuadër të fazës çerekfinale.

Reklama

Gjatë të martës dhe të mërkurës u zhvilluan takimet kthyese të sfidave çerekfinale, ku Real Madridi, Milani, Manchester City dhe Interi konfirmuar kalimin në gjysmëfinale.

Megjithatë, kualifikimi i tyre në gjysmëfinale, përveçse si meritë e grupit, erdhi edhe si meritë e disa individëve që prodhuan paraqitje brilante.

I tillë ishte Rodrygo Goes, i cili me dy golat e tij ndaj Chelseat ia siguroi Real Madridit fitoren 2-0 në Stamford Bridge, ndërsa Federico Dimarco ishte thuajse lojtari kryesor i Interit, me dy asistimet e tij në barazimin 3-3 me Benficën.

Pjesë e formacionit janë edhe emra tjerë si Thibaut Courtois në portë, si dhe Antonio Silva dhe Nathan Ake, si partner të Dimarcos në mbrojtje.

Në mesfushë gjenden emra si Federico Valverde, Nicolo Barella, Fredrik Aursnes dhe De Bruyne, ndërsa në sulm Lautaro Martinez dhe Rafael Leao.

Formacioni i javës: Courtois; Antonio Silva, Ake, Dimarco; Rodrygo, Valverde, Barella, De Bruyne, Aursnes; Lautaro, Leao; /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Publikohet biseda nga dhoma e VAR-it në vendimin skandaloz që e dëmtoi Liverpoolin

Publikohet biseda nga dhoma e VAR-it në vendimin skandaloz që e dëmtoi Liverpoolin

Premier League
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
“Real Madridi ekip i madh, por ne sot ishin në të njëjtin nivel me ta” – ylli i Napolit nuk e kapërdinë humbjen

“Real Madridi ekip i madh, por ne sot ishin në të njëjtin nivel me ta” – ylli i Napolit nuk e kapërdinë humbjen

Liga e Kampionëve
Ancelotti: Vendimet e gjyqtarit ishin absurde, Bellingham ka një karakter të pabesueshëm

Ancelotti: Vendimet e gjyqtarit ishin absurde, Bellingham ka një karakter të pabesueshëm

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori