Të qenit i aftë të qeshësh me veten është një shenjë e sigurt për të pasur një ndjenjë të shëndetshme humori.

Njerëzit që kanë këtë tipar zakonisht nuk u mungojnë përfitimeve të tjera, si talenti.

Për të provuar këtë pikë, Bright Side ka sjell një listë me rreth nëntë personazhe të famshëm, të cilët jo vetëm që punojnë mirë por edhe të bërit shaka e kanë në stil, transmeton Telegrafi.

Miley Cyrus

The rumors are true…… @cheythom ??

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) on Mar 4, 2015 at 4:02pm PST

Ushqimi i shëndetshëm është gjëja që duan sot me miliona adhurues në mbarë botën – por jo Miley. Këngëtarja do picat dhe nuk shqetësohet nga shkrepjet e aparateve fotografike, të cilët e fotografojnë atë edhe kur ha në publik. Ajo që Miley pëlqen më shumë, megjithatë, po pendohet në shijet e saj ushqimore dhe fansat e përqeshin për këtë gjë. Për ditëlindjen e saj të 22-të, ajo porosit një picë gjigante për veten dhe mysafirët e saj, dhe faqet e saj të mediave sociale shpesh tregojnë shaka rreth marrëdhënieve të saj me picën.

Steve Harvey

Në vitin 2015, Harvey tha emrin e gabuar për fituese në “Miss Universe”. Publiku u zemërua me injorancën e tij dhe kështu ai u bë ‘hero’ i shumë sulmuesve satirikë në internet. Mund të duket se mbajtja e një profili të ulët do të ishte rruga më e mirë e veprimit, duke pasur parasysh rrethanat, por Steve nuk mendonte kështu. Pas vetëm pesë ditësh, në prag të Krishtlindjes, ai publikoi një fotografi të tijën me titull “Gëzuar Pashkët të gjithëve!”. Kuptimi i humorit të Harveyt u vlerësua aq shumë saqë ai u ftua të organizonte edhe ‘Miss Universe’ për vitin e ardhshëm.

Iggy Azalea

Happy Halloween!

A post shared by Iggy Azalea (@thenewclassic) on Oct 31, 2014 at 10:20pm PDT

Snoop Dogg dikur humbi besimin te Iggy dhe e krahasoi atë me karakterin e “White Chiks”: një nga rolet kryesore, një amerikan i Afrikës, veshur si një vajzë bjonde që nuk ishte shumë e bukur por mjaft qesharake. Shumë do të mendonin se një krahasim i tillë do të ishte ofendues, por Iggy pa një arsye për të qeshur dhe për t’u argëtuar. Ajo dhe shoqja e saj u veshën si “zogjtë e bardhë” dhe përsëritën një nga skenat më të qeta në film: beteja e valleve.

Taylor Swift

Shumë prej nesh mund të duken qesharakë në disa veshje. Por aty ku tallen miqtë dhe kolegët me ta, yjet menjëherë bien në qendër të vëmendjes. Kjo ishte ajo që ndodhi kur Taylor Swift vuri një pallto të bukur që, në mendimet e përdoruesve të internetit, dukej shumë si veshja e “Arusha Paddington”, e plotësuar me një kapelë të kuqe për ndeshjen e përsosur. Sidoqoftë, Taylor ishte i pavetëdijshëm dhe ajo nisi një sondazh që pyeste se kush ishte më i mirë në veshje.

Chris Pratt

Ne të gjithë e kujtojmë punën e shkëlqyer të aktorit në ‘Jurassic World’ dhe presin me padurim vazhdimësinë, përgatitjet për të cilat tashmë janë në proces. Stërvitja dhe dieta e zjarrtë bënë që fansat të akuzonin Chris se duhet të ishte shumë më i dobët dhe ai nuk heshti. “Për të provuar sigurinë time në mënyrën se si po shikoj, unë jam duke publikuar një ‘selfie’ aktuale, në atë që unë e konsideroj një peshë shumë të shëndetshme”, shkroi aktori në Instagram, duke postuar një fotografi të një kafke T-Rex.

Jennifer Aniston

Aktorja tregoi ndjenjën e saj të mrekullueshme të humorit duke xhiruar një film të shkurtër rreth thashethemeve që fliteshin rreth saj. Ka një shtatzënie që dyshohet se fshihet nga publiku; ka fëmijë në bark, njëri prej të cilëve është një i huaj; ka luks dhe shumë para. Edhe veshjet e saj të famshme dhe flokët, që thoshin se ishin një paruke, u shfaqën në këtë film.

50 cent

Kështu ndodhi që reperi shpalli falimentimin. Megjithatë, kishte zëra se ai e bëri këtë vetëm për të shmangur pagesat e mëdha për shkak të një padie. Curtis Jackson bëri shaka në lidhje me të në mediat sociale herë pas here, duke treguar “pasurinë” e tij të madhe dhe duke ushqyer thashethemet.

Kim Kardashian

Kim ka mbi 100 milionë ndjekës, dhe ka nga ata që e akuzojnë atë për narcisizëm. Ajo e di këtë dhe qeshë me temën vetë. Për shembull, në një reklamë të dhënësit të uebit, ajo i drejtohet publikut, duke thënë: “Të dhënat që ke paguar për të mund të përdoreshin për të parë përbërjen time, bishtin tim, veshjet e mia, pushimet e mia dhe veshjet e mia luksoze. Ruani të dhënat”.

Adele

Nearly 30! Thanks for the well wishes. See you soon x

A post shared by Adele (@adele) on May 5, 2017 at 3:13pm PDT

Këngëtarja britanike e di se mënyra më e mirë për të kundërshtuar një shaka të keqe është me një të mirë. Për shembull, në ditën pas 29 vjetorit të lindjes, Adele publikoi një foto ku ajo ishte bërë një zonjë e bukur dhe ‘e vjetër’. Shakaja ishte parakushtuar nga akuzat e pandërprera të saj që thoshin se dukej shumë më i vjetër se mosha e saj e vërtetë. /Telegrafi/