Nëna e Britney Spears e uroi yllin e popit për martesën e saj me Sam Asghari, pavarësisht se nuk mori një ftesë.

“Ti dukesh rrezatues dhe kaq e lumtur!”, komentoi Lynne Spears postimin e Britney në Instagram të premten (10 qershor)  duke shfaqur katër foto nga ceremonia në shtëpinë e nuses në Thousand Oaks të Kalifornisë.

“Dasma juaj është dasma “ëndrrash”! Dhe ta kesh atë në shtëpinë tënde e bën atë kaq sentimentale dhe të veçantë!. Jam shumë i lumtur për ty! Unë të dua!”, shkroi tutje ajo.

Foto: Kevin Ostajewski/Shutterstock

Britney nuk e ftoi Lynne apo babanë e saj, Jamie Spears, në dasmën e saj të enjten (9 qershor) pas mosmarrëveshjeve të tyre për konservatorin e saj të diskutueshëm, i cili u ndërpre në nëntor 2021 pas gati 14 vjetësh.

Reklama
Reklama

Në listën e të ftuarve nuk ishte as motra e këngëtares “Toxic”, Jamie Lynn Spears, edhe pse vëllai i saj, Bryan Spears, thuhet se ka marrë një ftesë. Megjithatë, nuk ishte i pranishëm.

Asghari, ndërkohë, kishte disa anëtarë të familjes pranë për ta parë atë duke shkëmbyer zotimet me Britney, duke përfshirë tre motrat e tij.

Foto: Britney Spears/Instagram

Të famshëm si Madonna, Paris Hilton dhe Donatella Versace, të cilat dizajnuan fustanin e nusërisë së Britney, ishin mes të ftuarve.

Fituesja e “Grammy” dhe Asghari, 28 vjeç, filluan të takoheshin në fund të 2016-ës pas takimit në xhirimet e videoklipit të saj “Slumber Party”. Ata u fejuan në shtator 2021.

Reklama

Ashtu si gruaja e tij tani, Asghari ka qenë kritik ndaj familjes Spears në vitet e fundit.

Reklama

Jamie vendosi nën kujdestarinë e yllit të “Crossroads” në shkurt 2008 pas një periudhe të bujshme të trazuar në jetën e saj, e cila përfshinte një incident famëkeq me rruajtjen e kokës dhe një divorc nga burri i saj i dytë, Kevin Federline, me të cilin ajo ka dy djem, Sean. Preston dhe Jayden James.

Foto: Britney Spears/Instagram

Për 13 vitet e ardhshme, Jamie ishte përgjegjës për vendimet personale dhe mjekësore të së bijës, si dhe për pasurinë e saj shumë milionëshe.

Britney Spears pranon se kishte sulm paniku para martesës me Sam Asghari Britney Spears pranon se kishte sulm paniku para martesës me Sam Asghari

Por pasi Britney pretendoi në gjykatë në qershor 2021 se babai i saj e kishte detyruar të shkonte në turne dhe e kishte dërguar në një institucion të shëndetit mendor kundër vullnetit të saj, një gjykatës i Los Angeles e pezulloi Jamien nga roli i tij në shtator përpara se të ndalonte  konservatorin fare më pak se dy muaj më vonë.

Reklama
Reklama

Lynne, nga ana e saj, nuk kishte kurrë një rol zyrtar në marrëveshjen komplekse ligjore, por Britney pretendoi në një postim të fshirë në Instagram në nëntor 2021 se nëna e saj ishte “ajo që i dha babait idenë” për të.

Këngëtarja e “Tepërmbrojtur” ka thënë se dëshiron të padisë familjen e saj për lejimin e vazhdimit të konservatorit për kaq gjatë, pavarësisht lutjeve të saj të shumta për liri ndër vite. /Telegrafi/