LAJMI I FUNDIT:

Britney Spears pranon se kishte sulm paniku para martesës me Sam Asghari

Britney Spears pranon se kishte sulm paniku para martesës me Sam Asghari

Artistja e njohur, Britney Spears është një grua e martuar tashmë.

Ylli i popit ndau postimin e saj të parë në Instagram të premten që kur u martua me Sam Asghari një ditë më parë në një martesë romantike në Los Angeles.

“06-09-2022”, shkroi Spears thjesht sipër imazheve, duke shtuar një emoji të bardhë pëllumbi si dhe një emoji unaze.

Foto: Shutterstock

Këngëtarja etiketoi stilisten italiane Donatella Versace, e cila dizenjoi fustanin e saj të nusërisë së ëndrrave, grimieret Sofia Tilbury dhe Charlotte Tilbury , të cilat krijuan “dukjen e saj të shkëlqyeshme dhe Stephanie Gottlieb , e cila projektoi grupet e personalizuara të çiftit.

Në një postim të dytë, duke shfaqur foto nga festa pasi çifti u martuan, Spears tha se ajo kishte “ditën më spektakolare”.

“Uau !!! Katrahurë të shenjtë, e bëmë, u martuam. Isha shumë nervoz gjatë gjithë mëngjesit, por më pas në orën 14:00 më goditi vërtet .. Po martohemi !!! Unë pata një sulm paniku dhe më pas u këndella… ekuipazhi që krijoi shtëpinë tonë në fjalë për fjalë një kështjellë ëndrrash ishin fantastike!!! Ceremonia ishte një ëndërr dhe festa ishte akoma më e mirë”, shkroi Spears.

Foto: Shutterstock

Këngëtarja shtoi se “kaq shumë njerëz të jashtëzakonshëm” morën pjesë në ditën e tyre të madhe – duke përfshirë Drew Barrymore, Madonna, Paris Hilton dhe Selena Gomez – dhe se ajo ishte “ende në shok”.
Spears, 40 vjeç dhe Asghari, 28 vjeç, thanë “po” në Los Angeles para 60 të ftuarve. Këngëtarja eci në altar me një fustan të personalizuar të Atelier Versace në melodinë e këngës “Can’t Help Falling in Love” të Elvis Presley para se të ndryshonte veshjet edhe tre herë gjatë natës.

Fotot nga dasma tregojnë një ceremoni elegante që evoluoi në një festë kërcimi më vonë gjatë natës, ku Spears madje këndoi “Vogue” në një moment me Madonna, Barrymore, Gomez, Hilton dhe Versace.
Hilton dhe Spears madje bashkuan forcat për një performancë të hitit të saj të vitit 2005 “Stars Are Blind”, përpara se Spears të kërcente me hitin e saj, “Toxic”.

Përpara festimeve, një burim i tha People se Spears ka qenë prej kohësh gati të lidhë kurorë me Asghari.

Britney Spears dhe Madonna rikrijojnë puthjen ikonike të "VMA 2003" në dasmën e saj me Sam Asghari
Lexo po ashtu Britney Spears dhe Madonna rikrijojnë puthjen ikonike të "VMA 2003" në dasmën e saj me Sam Asghari

“Britney filloi të planifikonte dhe ëndërronte për martesën e saj menjëherë pasi u fejua në nëntor. Asaj i ka pëlqyer planifikimi, por edhe është ndjerë e stresuar për këtë”, tha ky burim.

Spears dhe Asghari u takuan në xhirimet e videoklipit të saj “Slumber Party” në vitin 2016 dhe u fejuan në shtator 2021. Ata njoftuan në prill se prisnin fëmijën e tyre të parë së bashku, por Spears abortoi disa javë më vonë. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë

"Ajo ka rrënjë edhe këtu", mediat në Bosnje shkruajnë për origjinën gjysmë-boshnjake të Dua Lipës nga ana e nënës

Magazina
Njihuni me shokun e Lionel Messit – futbollisti Leonardo Campana, ka më shumë pasuri se argjentinasi, i pëlqen hedhja me parashutë dhe blen vepra arti

Njihuni me shokun e Lionel Messit – futbollisti Leonardo Campana, ka më shumë pasuri se argjentinasi, i pëlqen hedhja me parashutë dhe blen vepra arti

Magazina
Modelja ukrainase

Modelja ukrainase "në listën e të kërkuarve" nga 'autoritetet e Putinit' pasi pozoi 'topless' përpara një monumenti fetar në Moskë

Magazina
Dikur luante rolin e Sulltaneshës Mahidevran në serialin më të shikuar turk - sa ka ndryshuar aktorja me origjinë shqiptare Nur Fettahoglu?

Dikur luante rolin e Sulltaneshës Mahidevran në serialin më të shikuar turk - sa ka ndryshuar aktorja me origjinë shqiptare Nur Fettahoglu?

Magazina
Donaldi i reagon publikisht Arbër Hajdarit pas komenteve për vëllanë e tij Romeon në Big Brother VIP Albania

Donaldi i reagon publikisht Arbër Hajdarit pas komenteve për vëllanë e tij Romeon në Big Brother VIP Albania

Magazina
Romeo Veshaj ironizon me daljen e Gracianos: Një dolli për ty, e mbajtëm fjalën vëlla

Romeo Veshaj ironizon me daljen e Gracianos: Një dolli për ty, e mbajtëm fjalën vëlla

Magazina
Kalo në kategori