LAJMI I FUNDIT:

Në verë mbetet i lirë, Firminon e duan gjigantët spanjollë dhe ata italianë

Në verë mbetet i lirë, Firminon e duan gjigantët spanjollë dhe ata italianë

Roberto Firmino do të largohet nga Liverpooli pas tetë viteve qëndrim në Anfield.

Reklama

Sulmuesi brazilian është transferuar te gjiganti anglez në verën e vitit 2015 nga Hoffenheim për 41 milionë euro dhe ka qenë një lojtar shumë i rëndësishëm për The Reds.

Por kur i kanë mbetur edhe gjashtë muaj kontratë, Firmino ka bërë të qartë se do të largohet nga Anfield.

Reprezentuesi brazilian dëshiron një aventurë të re në karrierën e tij dhe opsionet për të nuk mungojnë.

Dy gjigantët spanjollë Real Madrid dhe Barcelona e duan atë, derisa interesim kanë shprehur edhe skuadrat e mëdha italiane Inter dhe Juventus.

Të gjitha lajmet nga Transferimet
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Transferimet

31-vjeçari ka oferta edhe nga Al-Nasr në Arabinë Saudite apo disa skuadra amerikane. /Telegrafi/