LAJMI I FUNDIT:

Muriqi: Do të punoj çdo ditë që ta nderoj vendin tim

Muriqi: Do të punoj çdo ditë që ta nderoj vendin tim

Vedat Muriqi është zgjedhur futbollisti i vitit në Kosovë, çmim i ndarë nga Federata e Futbollit të Kosovës.

Sulmuesi kosovar për herë të dytë e ka fituar këtë çmim, teksa nuk ka mundur të jetë prezent për ta marrë atë shkaku i obligimeve me Mallorcan.


Megjithatë sulmuesi prizrenas ka shfrytëzuar profilin e tij zyrtar në Instagram për të treguar se është zgjedhur më i miri i vitit në Kosovë, duke falënderuar të gjithë për përkrahjen.

28-vjeçari ka thënë se është krenar me çmimin e marrë, derisa do të punoj në çdo aspekt për ta nderuar vendin e tij Kosovën.

“Jam shumë i lumtur dhe krenar që jam përzgjedhur si “Futbollisti i Vitit” për herë të dytë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Lauretët e vitit””.

“Në çdo aspekt të karrierës sime do të punoj më shumë çdo ditë për të nderuar vendin tim dhe sportistët e rinj që më kanë idhull. Faleminderit shumë,ju dua”, ka shkruar Muriqi.

Kujtojmë që Muriqi është golashënuesi më i mirë në histori të Përfaqësueses së Kosovës, derisa ka pasur një vit të jashtëzakonshëm me Mallorcan. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Rio Ferdinand tregon haptas lojtarin i cili duhet të largohet nga Manchester United

Rio Ferdinand tregon haptas lojtarin i cili duhet të largohet nga Manchester United

Premier League
Guardiola u ‘rrëmbye’ nga lotët pas fjalëve që Kloppi i tha për të në ditën e fundit në Angli

Guardiola u ‘rrëmbye’ nga lotët pas fjalëve që Kloppi i tha për të në ditën e fundit në Angli

Premier League
Carlo Ancelotti ka marrë vendimin e madh për finalen e Ligës së Kampionëve

Carlo Ancelotti ka marrë vendimin e madh për finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Qysh nga raundi i parë u vërejt se diçka nuk shkon me Tyson Furyn - tani publikohen pamjet

Qysh nga raundi i parë u vërejt se diçka nuk shkon me Tyson Furyn - tani publikohen pamjet

Boks
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Ndërkombëtare
Zbulohet mesazhi që Guardiola i ka çuar Rio Ferdinandit pasi fitoi titullin e katërt radhazi

Zbulohet mesazhi që Guardiola i ka çuar Rio Ferdinandit pasi fitoi titullin e katërt radhazi

Premier League
Kalo në kategori