LAJMI I FUNDIT:

A mund të rikthehet Arsenali në krye? Pesë ndeshjet e ardhshme të tre kandidatëve kryesor për titull në Angli

A mund të rikthehet Arsenali në krye? Pesë ndeshjet e ardhshme të tre kandidatëve kryesor për titull në Angli

Arsenali ishte në gjendje që ta mbante epërsinë e vogël të krijuar ndaj Manchester Cityt në garën për titullin e Ligës Premier pas barazimit me rezultat 0-0 në ‘Etihad Stadium’.

Sidoqoftë, ‘Topçinjtë’ gjenden dy pikë larg liderit të tabelës Liverpoolit, teksa po i afrohemi fundit të sezonit.


Të besuarit e Artetës duhet të mundohen të fitojnë të gjitha nëntë ndeshjet e mbetura në Ligën Premier, për të pasur mundësinë e fitimit të trofeut në fund të sezonit 2023/2024.

Këto janë pesë ndeshjet e ardhshme në Ligën Premier që “Topçinjtë” do t’i luajnë, në krahasim me rivalët e tyre.

Pesë ndeshjet e ardhshme të Arsenalit

vs Luton Town (vendas)— 3 prill

vs Brighton (mysafir)— 6 prill

vs Aston Villa (vendas)—  14 prill

Guardiola lavdëron një futbollist të Arsenalit: Ata janë shumë të mirë me të
Lexo po ashtu Guardiola lavdëron një futbollist të Arsenalit: Ata janë shumë të mirë me të

vs Wolves (mysafir)— 20 prill

vs Chelsea (vendas)— 23 prill


Pesë ndeshjet e ardhshme të Liverpoolit

vs Sheffield United (vendas)— 4 prill

vs Manchester United (mysafir) —  7 prill

vs Crystal Palace (vendas) — 14 prill

Liverpooli do të thyejë rekordin e klubit dhe do t’i japë kontratën më të madhe në histori top yllit
Lexo po ashtu Liverpooli do të thyejë rekordin e klubit dhe do t’i japë kontratën më të madhe në histori top yllit

vs Fulham (mysafir)— 21 prill

vs Everton (mysafir) —  24 prill


Pesë ndeshjet e ardhshme të Manchester Cityt

vs Aston Villa (vendas) — 3 prill

vs Crystal Palace (vendas)—  6 prill

vs Luton Town (vendas) — 13 prill

vs Brighton (mysafir) — 25 prill

vs Nottingham Forest (vendas) —  28 prill


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Ndërkombëtare
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Casemiro rrëfen detaje nga largimi i tij prej Real Madridit: Hyra në zyrën e Ancelottit, ai filloi të qante

Casemiro rrëfen detaje nga largimi i tij prej Real Madridit: Hyra në zyrën e Ancelottit, ai filloi të qante

Ndërkombëtare
Jo vetëm Sevilla, një tjetër klub i njohur i La Ligës dëshiron huazimin e Arda Gulerit, por Real Madridi ka një kusht

Jo vetëm Sevilla, një tjetër klub i njohur i La Ligës dëshiron huazimin e Arda Gulerit, por Real Madridi ka një kusht

La Liga
Mbrëmja e madhe e boksit në Munchen: Përfundojnë matjet zyrtare të Jurgen Uldedajt dhe Shefat Isufit

Mbrëmja e madhe e boksit në Munchen: Përfundojnë matjet zyrtare të Jurgen Uldedajt dhe Shefat Isufit

Boks
Zbulohet arsyeja pse Man City vendosi të shesë Cole Palmer për të cilën Guardiola mund të pendohet

Zbulohet arsyeja pse Man City vendosi të shesë Cole Palmer për të cilën Guardiola mund të pendohet

Premier League
Kalo në kategori