Barcelona dhe Sevilla do të takohen gjatë ditës së nesërme në finalen e Copa del Rey.

Takimi mes këtyre dyja skuadrave do të zhvillohet në stadiumin e ekipit të Atletico Madridit.

Lionel Messi dhe Ever Banega (Getty Images)

Para takimit ka folur trajneri i andaluzianëve, Vincenzo Montella, i cili ka disa fjalë për futbollistin argjentinas, Lionel Messin.

“Unë mendoj se është një jashtëtokësor, edhe pse nesër do të jetë në tokë. Kur ai ka topin, është e vështirë të ndalet. Gjëja më e rëndësishme është që mos të merr topa”.

“Ne kemi parë se është e mundur të fitojmë kundër Barçës. Duhet të përqendroheni gjatë gjithë kohës. Ju nuk mund ta humbni vëmendjen në asnjë moment”, tha italiani.

Gjithashtu edhe trajneri katalunasve, Ernesto Valverde ka pohuar se nesër i pret një sfidë e vështirë.

Para finales së Copa del Rey, Ernesto Valverde: Sevilla ishte më e mirë në ndeshjen e fundit Para finales së Copa del Rey, Ernesto Valverde: Sevilla ishte më e mirë në ndeshjen e fundit

Ndryshe, takimi mes këtyre dyja klubeve pritet të fillojë rreth orës 21:30 në stadiumin Wanda Metropolitano. /Telegrafi/