LAJMI I FUNDIT:

Momente tensioni në fund të ndeshjes mes Dukagjinit dhe Llapit

Momente tensioni në fund të ndeshjes mes Dukagjinit dhe Llapit

Llapi nuk e ka pritur mirë barazimin ndaj Dukagjinit, në ndeshjen që u mbyll 1-1, ku tashmë ka mbetur paksa prapa në luftë për titull.

Llapi ishte në epërsi me golin e Leotrim Bekteshit, por në pjesën e dytë klinasit arritën të barazonin me Ardin Dallkun.


Pas ndeshjes, trajneri i Llapit, Tahir Batatina, kishte një zënkë verbale në distancë me presidentin e Dukagjinit, Fabian Veseli.

Llapi hap fals në luftën për titull, ndalet nga Dukagjini në Klinë
Lexo po ashtu Llapi hap fals në luftën për titull, ndalet nga Dukagjini në Klinë

Në tollovinë e krijuar për disa sekonda, kishte vetëm fjalë në distancë mes Batatinës dhe disa prej drejtuesve të klubit nga Klina.

Trajneri i Dukagjinit, Armend Dallku dhe ndihmësi i tij, Artan Luzi u kujdesën që situata të qetësohet, duke e mbajtur Batatinën afër.

Pas ndeshjes ka reaguar edhe kryetari i Llapit, Beqir Batatina, që ka akuzuar FFK-në.“

Turp ju qoftë… Është mirë me na tregu cilën skuadër doni ta bëni kampion. A ka drejtësi oj FFK?”, ka shkruar Beqir Batatina në Facebook.

Presidenti i Llapit me akuza të rënda drejt FFK-së pas barazimit me Dukagjinin
Lexo po ashtu Presidenti i Llapit me akuza të rënda drejt FFK-së pas barazimit me Dukagjinin

Llapi pas këtij barazimi, ka rrëshqitur në vendin e tretë në renditje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Rio Ferdinand tregon haptas lojtarin i cili duhet të largohet nga Manchester United

Rio Ferdinand tregon haptas lojtarin i cili duhet të largohet nga Manchester United

Premier League
Guardiola u ‘rrëmbye’ nga lotët pas fjalëve që Kloppi i tha për të në ditën e fundit në Angli

Guardiola u ‘rrëmbye’ nga lotët pas fjalëve që Kloppi i tha për të në ditën e fundit në Angli

Premier League
Carlo Ancelotti ka marrë vendimin e madh për finalen e Ligës së Kampionëve

Carlo Ancelotti ka marrë vendimin e madh për finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Qysh nga raundi i parë u vërejt se diçka nuk shkon me Tyson Furyn - tani publikohen pamjet

Qysh nga raundi i parë u vërejt se diçka nuk shkon me Tyson Furyn - tani publikohen pamjet

Boks
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Ndërkombëtare
Zbulohet mesazhi që Guardiola i ka çuar Rio Ferdinandit pasi fitoi titullin e katërt radhazi

Zbulohet mesazhi që Guardiola i ka çuar Rio Ferdinandit pasi fitoi titullin e katërt radhazi

Premier League
Kalo në kategori