LAJMI I FUNDIT:

Modelja Emily Ratajkowski shndërron unazën e fejesës në unazë divorci

Modelja Emily Ratajkowski shndërron unazën e fejesës në unazë divorci
Foto: Screenshot/Instagram

Diamantet janë të përjetshme – veçanërisht për Emily Ratajkowski, e cila ka zgjedhur ta kthejë unazën e saj të fejesës në diçka krejtësisht të re pas ndarjes nga bashkëshorti i saj, producent filmash, Sebastian Bear-McClard.

Me ndihmën e Alison Chemla, drejtoreshë krijuese e markës së bizhuterive Alison Lou, Ratajkowski punoi për të ribërë unazën e saj të vjetër të fejesës, e cila përmbante një diamant në formë dardhe dhe një diamant të prerë princeshe, në dy unaza të veçanta.

“Unazat përfaqësojnë evolucionin tim personal”, tha modelja për Vogue.

Foto: Screenshot/Instagram

“Unë nuk mendoj se një gruaje duhet t’i hiqen diamantet e saj vetëm sepse ajo po humbet një burrë”.

Tani, diamanti në formë dardhe qëndron në gishtin rozë të Ratajkowskit, ndërsa prerja e princeshës është rrethuar nga më shumë gurë trapezoid dhe është kthyer në një xixëllonjë të re.

Të gjitha lajmet nga Emily Ratajkowski
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Emily Ratajkowski

Ylli vazhdoi të shpjegoi se ajo e mori idenë pasi lexoi tregimin e Stephanie Danler “The Unravelers” në The Paris Review.

Foto: Screenshot/Instagram

Modelja, e cila ndan një djalë me Bear-McClard, shtoi se krijimi i unazave ishte një “projekt argëtues” për të punuar “mes një periudhe jashtëzakonisht tranzitore në jetën time”.

“Unaza u bë simbolike për mua – një lloj shenje ose dëshmi se jeta ime u bë përsëri e imja”, tha ajo.

View this post on Instagram

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata)

“Në një farë mënyre, këto unaza ndjehen si një kujtesë se unë mund ta bëj veten të lumtur në mënyra që nuk e kisha imagjinuar kurrë”, shtoi ajo. /Telegrafi/