Franck Kessie pritet të largohet nga Milani gjatë afatit kalimtar të janarit.

Mesfushori nga Bregu i Fildishtë nuk është i kënaqur me situatën e klubit dhe kërkon një aventurë të re.

Milani gjithashtu është e interesuar ta shes lojtarin pasi ai do t’i sillte të ardhura shumë të mira.

Rossonerët nga shitja e lojtarit synojnë të fitojnë një shumë 35 milionë euro dhe ofertat për të nuk mungojnë.

Frank Kessie. (Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images)

Wolverhampton Wanderers dhe West Ham United janë dy skuadrat angleze që po insistojnë për Kessien.

Ndërkohë në garë mbetet edhe gjiganti francez Monaco si dhe skuadra italiane Fiorentina.

Gjithsesi Milan është gati për shitjen e lojtarit vetëm pret ofertën më të lartë për ta pranuar. /Telegrafi/