LAJMI I FUNDIT:

Milani e do Arda Gulerin në ‘stilin Brahim Diaz’, zbulohet qëndrimi i Real Madridit

Milani e do Arda Gulerin në ‘stilin Brahim Diaz’, zbulohet qëndrimi i Real Madridit

Klubi italian, Milani thuhet se është gati ta joshë talentin turk, Arda Guler, për të lënë Real Madridin dhe për të kaluar në San Siro.

Sipas gazetës Sport, Milani po shikon një lëvizje tërheqëse gjatë verës për sensacionin e ri të Real Madrid, Arda Guler.

Ata shpresojnë të përsërisin ‘operacionin Brahim Diaz’ ​​me talentin e mrekullueshëm turk. Kjo i referohet huazimit tre-vjeçar që Diaz kaloi në Milano përpara se të rikthehej te Los Blancos.


Milani beson se ata janë një klub ideal për të ndihmuar Gulerin të evoluojë në një sulmues anësor të klasit botëror dhe janë të gatshëm të luajnë rregullisht me të sezonin e ardhshëm.

Por, Real Madridi po heziton ta lërë 18-vjeçarin të largohet. Ata e vlerësojnë atë si një lojtar kyç për të ardhmen dhe Carlo Ancelotti është gati t’i japë atij më shumë kohë loje sezonin e ardhshëm.

Guler refuzoi shumë oferta huazimi për t’u larguar nga Real Madrid sezonin e kaluar dhe nuk ka gjasa të ndjekë një largim së shpejti.

Ai bëri 12 paraqitje për Los Blancos në sezonin 2023/24, duke shënuar gjashtë gola. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Elvis Rexhbecaj i bashkohet Kosovës

Elvis Rexhbecaj i bashkohet Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës
Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Përfaqësueset
Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Përfaqësueset
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga
U rrah me tifozë për të shpëtuar familjen e tij në tribuna, Darwin Nunez përballet me një pezullim të gjatë

U rrah me tifozë për të shpëtuar familjen e tij në tribuna, Darwin Nunez përballet me një pezullim të gjatë

Ndërkombëtare
Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

La Liga
Kalo në kategori