Rita Ora nuk di “të bëjë asgjë”, ka pohuar miku i saj Nick Grimshaw.

DJ 36-vjeçar gjithmonë pëlqen të rrijë me interpretuesen e hitit “Body On Me” por pranoi se ajo ishte gjithmonë shumë “e zënë” për të bërë punët themelore dhe kërkon një ndihmëse për ta ndihmuar në detyrat më të thjeshta.

Sidoqoftë, Nick – i cili gjithashtu ka miqësi me emrat e famshëm si Harry Styles dhe Adele – nuk mendon se Rita është vetëm në pafuqinë e saj në shtëpi, shkruan Blue Mountain Eagle.

Ai i tha Alan Carr në ‘podcast’-in e tij “Life’s A Beach”: “Rita kishte kënaqësi të shkonte me pushime. Ajo nuk di të bëjë asgjë”.

Reklama

“Për shkak se ajo është një yll i popit, gjithçka duhet të bëhet, ajo është e zënë. Kjo nuk është vetëm ajo, të gjithë yjet e estradës nuk dinë të vendosin një gjellë në sobë. Ata duhet t’i shkruajnë dikujt një mesazh si: ‘Dua të shkoj për drekën time më vonë’, atëherë dikush do të telefonojë dikë për t’u kujdesur për ushqimin e tyre”, ka thënë Nick.

Reklama
Rita ia kërkoi recetën tradicionale të "gjizëz me speca" për ta gatuar në Los Angeles, Vera Ora ia tregon me video nga Ulqini Rita ia kërkoi recetën tradicionale të "gjizëz me speca" për ta gatuar në Los Angeles, Vera Ora ia tregon me video nga Ulqini

Pasi punuan së bashku në ‘The X Factor’ në 2015, Nick dhe Rita shkuan në një festë të fundvitit me një grup miqsh dhe këngëtarja 30-vjeçare ishte mësuar aq shumë të kishte një skuadër profesionale pas vetes për ta ndihmuar atë me gjërat e saj, saqë kur mbeti vetëm ajo përfundoi duke humbur momentin e madh të sinjalizimit në vitin e ri”.

Reklama

Nick kujtoi: “Kur përfunduam ‘X Factor’ një grup prej 12 vetash shkuam me pushime në Miami dhe erdhi Rita”.
“Në prag të Vitit të Ri unë isha DJ në një parti. Ajo nuk dukej askund, dhe zbriti poshtë në orën 2 të mëngjesit – ajo e humbi Vitin e Ri dhe ishte si: ‘Më vjen keq. Kam marrë kaq shumë kohë duke u bërë gati’”, tha Nick.

Reklama

Por sapo mbërriti, Rita e kompensoi kohën e humbur duke i çuar miqtë e saj në një aheng tjetër në shtëpinë e Sean ‘Diddy’ Combs, festë e cila zgjati deri në mëngjes.

Nick shtoi: “Rita na çoi në këtë festë të shtëpisë së çmendur në Puff Daddy’s”. /Telegrafi/

Reklama