LAJMI I FUNDIT:

Messi prezanton Topin e Artë para tifozëve të Inter Miamit, por në ndeshje miqësore zhduket dhe skuadra e tij pëson humbje

Messi prezanton Topin e Artë para tifozëve të Inter Miamit, por në ndeshje miqësore zhduket dhe skuadra e tij pëson humbje

Lionel Messi ka fituar për herë të tetë në karrierën e tij Topin e Artë, çmimin më të madh individual për futbollistë.

Sulmuesi argjentinas e fitoi këtë çmim disa ditë më parë në Francë, derisa vetëm mbrëmjen e së premtes mbrëma e ka prezantuar atë para tifozëve të Inter Miamit.


Inter Miami ka zhvilluar një ndeshje miqësore me New York Cityn, dhe 21 mijë tifozë kanë qenë të pranishëm në shkallët e stadiumit DRV PNG Arena.

Messi para fillimit të ndeshjes ka dalë me Topin e Artë në duar ku është pritur me duartrokitje të mëdha nga tifozët e pranishëm.

Gjithsesi pas duartrokitjeve të mëdha, argjentinas në fushë nuk është se ka shkëlqyer, pasi Inter Miami është mposhtur nga New York City me rezultat 1-2.

Messi qëndroi në fushë për 90 minuta, megjithatë nuk arriti të shënonte ose asistonte në këtë sfidë.

Vlen të theksohet se MLS tani është në pushim, por sulmuesi argjentinas ka premtuar se nuk do të largohet nga Inter Miami si huazim në ndonjë skuadër evropiane. /Telegrafi/ 

https://www.youtube.com/watch?v=8SVaf3wzCJw

Në trend Sport

Më shumë
U raportua se ka blerë shtëpinë e Sergio Ramos në Madrid, por Mbappe ka marrë atë të legjendës tjetër të Realit

U raportua se ka blerë shtëpinë e Sergio Ramos në Madrid, por Mbappe ka marrë atë të legjendës tjetër të Realit

La Liga
Sylvinho nuk e ftoi Myrto Uzunin në Euro, vjen reagimi i Granadas

Sylvinho nuk e ftoi Myrto Uzunin në Euro, vjen reagimi i Granadas

Kombëtarja e Shqipërisë
Pengu i Sylvinhos për Euro 2024 është që nuk mund ta marrë një lojtar që ka pësuar lëndim së fundmi

Pengu i Sylvinhos për Euro 2024 është që nuk mund ta marrë një lojtar që ka pësuar lëndim së fundmi

Kombëtarja e Shqipërisë
Real Madrid dëshiron që ylli i Man Cityt të zëvendësojë Toni Kroosin

Real Madrid dëshiron që ylli i Man Cityt të zëvendësojë Toni Kroosin

La Liga
Ylli i Man United konfirmon largimin e tij nga klubi me një deklaratë emocionuese

Ylli i Man United konfirmon largimin e tij nga klubi me një deklaratë emocionuese

Premier League
Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari

Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari "special" i Sylvinhos për Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori