LAJMI I FUNDIT:

Meritoni eskalon gjatë debatit, shan me familje banorët në Big Brother VIP Albania

Meritoni eskalon gjatë debatit, shan me familje banorët në Big Brother VIP Albania
Meriton Mjekiqi (Foto: Big Brother VIP Albania)

Një debat i tensionuar ka ndodhur brenda mureve të shtëpisë së “Big Brother VIP” mes dy banorëve Meriton Mjekiqi dhe Liami. Sherri, i cili u bë i ashpër dhe përfshiu edhe sharje të rënda, la banorët e tjerë dhe shikuesit në pritje të reagimit nga stafi i programit.

Gjatë përplasjes së tyre, të cilën shikuesit e kanë ndjekur me vëmendje, Meritoni u dëgjua duke ngritur zërin dhe iu afrua Liamit duke i kërkuar të largohet. Situata u përshkallëzua aq shumë saqë Meritoni gjatë një momenti të debatit hyri në tualet dhe shprehu inat e tij me fjalë të rënda ndaj familjes së Liamit.


Nga ana tjetër, Liami u përpoq të ruante qetësinë dhe i bëri thirrje Meritonit të qetësohej. Përpjekjet e tij për të ulur tensionet nuk u duk se patën ndonjë efekt të menjëhershëm, pasi Meritoni vazhdonte të shprehte zemërimin e tij me fjalë të forta dhe të përsërisë kërkesën e tij për të mos e parë Liamin.

Meriton Mjekiqi (Foto: Big Brother VIP Albania)

Pas këtij shkëmbimi të tensionuar me tone të larta, Meritoni u thirr në dhomën e rrëfimit nga prodhuesit e programit. Deri më tani, mbetet e paqartë nëse do të merren masa ndaj Meritonit, i cili edhe pse është një nga figurat kryesore të sezonit, tashmë mund të përballet me rregullat e shtëpisë për sjelljen e tij.

Ky ndërhyrje ka nxitur diskutime në rrjetet sociale mes ndjekësve të programit, shumë prej të cilëve janë të shqetësuar për mënyrën se si ndërveprimet mes banorëve po eskalojnë dhe si do të menaxhohen nga ekipi i “Big Brother VIP”. Gjithashtu, ngjarja ka sjellë në vëmendje edhe sfidat e bashkëjetesës së banorëve të ndryshëm nën presionin e vëzhgimit 24 orësh dhe konkurrencën për mbijetesën në lojë.

Ndërkohë, shikuesit presin me kërshëri për reagimet e stafit dhe përfundimin e kësaj situate të tensionuar, ndërsa banorët e shtëpisë vazhdojnë të përshtaten me dinamikat e vazhdueshme të këtij eksperimenti social. /Telegrafi/

@opinionistja_e_trete #egla #juldeda #romeoveshaj #heidi #meluizin #meritonmjekiqi #opinionistjaetrete ♬ original sound – Opinionistja e Trete

Në trend Magazina

Më shumë
Pas ndarjes nga Xhensila, Bes Kallaku në një lidhje të re dashurie me ish-konkurrenten e “Përputhen”?

Pas ndarjes nga Xhensila, Bes Kallaku në një lidhje të re dashurie me ish-konkurrenten e “Përputhen”?

Magazina
Kaluan natën së bashku - Ilnisa Agolli ndan një moment nga shtrati me Meritonin

Kaluan natën së bashku - Ilnisa Agolli ndan një moment nga shtrati me Meritonin

Magazina
Teuta Krasniqi flet për ankthin dhe depresionin që përjetoi pas ndarjes nga Blero

Teuta Krasniqi flet për ankthin dhe depresionin që përjetoi pas ndarjes nga Blero

Magazina
Romeo Veshaj injoroi çekun e 10 mijë eurove si finalist, teksa vazhdoi të fliste me banorët pas eliminimit

Romeo Veshaj injoroi çekun e 10 mijë eurove si finalist, teksa vazhdoi të fliste me banorët pas eliminimit

Magazina
Romeo Veshaj reagon pas eliminimit nga Big Brother: U jam mirënjohës të gjithëve, ju dua shumë

Romeo Veshaj reagon pas eliminimit nga Big Brother: U jam mirënjohës të gjithëve, ju dua shumë

Magazina

"M'i bëj pak llogaritë kur u bë tremuajshe" - Sara Gjordeni përballet me kritika të ashpra për shtatzëninë e saj

Magazina
Kalo në kategori