LAJMI I FUNDIT:

Mbyllen gjashtë takimet në Kupën e Kosovës – Prishtina, Ballkani e Llapi kalojnë në rrethin tjetër

Mbyllen gjashtë takimet në Kupën e Kosovës – Prishtina, Ballkani e Llapi kalojnë në rrethin tjetër

Kanë përfunduar gjashtë takime në kuadër të Kupës së Kosovës në fazën 1/16 e finales që filluan nga ora 12:30.

Vëmendja më e madhe ishte në dy takime, në mes të Kosovës së Prishtinës dhe Prishtinës, derisa Ballkani kishte punë me Dardanën.

Kampioni në fuqi nuk kishte aspak mëshirë për rivalin lokal, pasi u shënoi plotë gjashtë gola, derisa vendasit shënuan vetëm dy herë.

Ballkani në anën tjetër mori fitore minimale në udhëtim te Dardana, nuk fituar me epërsi minimale 1-0.

Më poshtë keni rezultatet e gjashtë takimeve të zhvilluara:

Flamurtari 1–0 Drenasi

A&N 5–1 Kika

Besa 0–2 Istogu

Onix 2–4 Llapi

Kosova VR 2–6 Prishtina

Dardana 0–1 Ballkani. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Driton Gajraku
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori