Mbyllen gjashtë takimet në Kupën e Kosovës – Prishtina, Ballkani e Llapi kalojnë në rrethin tjetër

Kanë përfunduar gjashtë takime në kuadër të Kupës së Kosovës në fazën 1/16 e finales që filluan nga ora 12:30.

Vëmendja më e madhe ishte në dy takime, në mes të Kosovës së Prishtinës dhe Prishtinës, derisa Ballkani kishte punë me Dardanën.

Kampioni në fuqi nuk kishte aspak mëshirë për rivalin lokal, pasi u shënoi plotë gjashtë gola, derisa vendasit shënuan vetëm dy herë.

Ballkani në anën tjetër mori fitore minimale në udhëtim te Dardana, nuk fituar me epërsi minimale 1-0.

Dardana 0–1 Ballkani. /Telegrafi/

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

Ancelotti i bën një premtim të madh Arda Gulerit mes pakënaqësive për mungesë minutash

Nga xhirimi i ngadalësuar, duket se shuhen dilemat se a ishte gol apo jo gjuajtja e Yamal

Humbja nga Reali sjell diçka të mirë te Barcelona, Xavi merr vendimin e madh?