LAJMI I FUNDIT:

Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe thuhet se ka vendosur tashmë se për kë do të zgjidhte të luante mes dy gjigantëve të Ligës Premier, Arsenalit dhe Liverpoolit.

E ardhmja e francezit në Paris Saint-Germain është vënë në dyshim pasi ai ka refuzuar vazhdimisht një kontratë të re me klubin e Ligue 1 gjatë verës.

Si rezultat, ai u detyrua të stërvitej larg skuadrës së parë, por që atëherë është riintegruar në 11-shen e parë dhe ka dorëzuar shiritin e kapitenit.

Megjithatë, kjo nuk e ka penguar sulmuesin të lidhet me një mori klubesh evropiane, duke përfshirë gjigantët e Ligës Premier, Arsenal dhe Liverpool.

Arsenali lidhet me një lëvizje shokuese për Kylian Mbappen
Lexo po ashtu Arsenali lidhet me një lëvizje shokuese për Kylian Mbappen

Real Madrid fillimisht ishte favorit për të nënshkruar me 24-vjeçarin, por thuhet se i dha fund ndjekjes së tyre në fillim të këtij muaji, duke përmendur kërkesat zhvatëse për paga të përfshira në një marrëveshje.

Si rezultat, Arsenali dhe Liverpool mund të bëhen pretendentë të vërtetë për nënshkrimin e tij.

Por, sipas The Independent, Topçinjtë janë ata që duken të kenë avantazhin, pasi Emirates do të ishin preferenca e parë e Mbappes nëse ai do të kalonte në Ligën Premier.

Raporti shton se ai është i intriguar nga projekti i Mikel Artetës në veri të Londrës, i cili ishte gjithashtu kyç në nënshkrimin e Declan Rice nga West Ham gjatë verës.

Ish-trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, më parë ishte i prirur për të nënshkruar me Mbappen në vitin 2017 ndërsa ai ende luante për Monacon, pasi thuhet se kishte paraqitur një ofertë prej 100 milionë eurosh për 19-vjeçarin e atëhershëm. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Alma Loki mposht serben Milosevic dhe bëhet kampione e Ballkanit në karate

Alma Loki mposht serben Milosevic dhe bëhet kampione e Ballkanit në karate

Karate
Chelsea bën historinë në Ligën Premier duke shitur biletën më të shtrenjtë të të gjitha kohërave

Chelsea bën historinë në Ligën Premier duke shitur biletën më të shtrenjtë të të gjitha kohërave

Premier League
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
Rrahje masive në NBA, të përfshirë lojtarët e stafi i dy skuadrave

Rrahje masive në NBA, të përfshirë lojtarët e stafi i dy skuadrave

NBA
Man Utd po përgatitet për revolucion në verë, Varane dhe Casemiro dy nga shumë të larguarit

Man Utd po përgatitet për revolucion në verë, Varane dhe Casemiro dy nga shumë të larguarit

Premier League
Kalo në kategori