LAJMI I FUNDIT:

Mauro Icardi prezantohet te Galatasaray, klubi turk zbulon detajet e transferimit

Mauro Icardi prezantohet te Galatasaray, klubi turk zbulon detajet e transferimit

Klubi turk, Galatasaray ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e sulmuesit Mauro Icardi nga Paris Saint-Germain, teksa ka zbuluar edhe detajet.

Pas një sezoni si i huazuar, ku fituan titullin në Superligën e Turqisë, Galatasaray ka vendosur ta blejë përfundimisht Icardin.

Klubi turk ka njoftuar se ka arritur marrëveshje të plotë me Paris Saint-Germain dhe lojtarin, i cili është prezantuar sot (e diel) në objektit e Galatasarayt.

“Është arritur një marrëveshje me futbollistin profesionist Mauro Emanuel Icardi Rivero dhe klubin e tij Paris Saint Germain Football për transferimin e lojtarit”.

“Rrjedhimisht, një tarifë transferimi prej 10 milionë euro euro do t’i paguhet ish-klubit të futbollistit, me këste të shpërndara në 4 sezone”.

“Me lojtarin është arritur një marrëveshje për 3 sezone duke filluar nga sezoni 2023-2024 dhe do të paguhet një tarifë sezonale neto prej 6 milionë për çdo sezon futbollistik”, thuhet në njoftimin e Galatasarayt.

Ndryshe, në sezonin e fundit, Icardi shënoi 22 gola dhe 7 asistime në 24 ndeshje në Superligën e Turqisë apo 23 gola e 8 asistime në 26 ndeshje në të gjitha garat. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

Premier League
Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

La Liga
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Premier League
Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Bundesliga
Kalo në kategori