Ish-sulmuesi i Manchester Cityt, Mario Balotelli raportohet se ka qenë në bisedime për një kalim te skuadra zvicerane, Sion për javë me radhë.

Italiani aktualisht është nën kontratë me skuadrën turke Adana Demirsport. Ai bëri përshtypje për ta sezonin e kaluar, duke shënuar 19 gola në 33 ndeshje.

Balotelli është bërë si një sulmues mjeshtër dhe ka përfaqësuar nëntë klube në 13 vitet e fundit. Rikthimet e tij janë shpesh të paqëndrueshme, por ai është një sulmues kreativ dhe i fuqishëm.

Klauzolat janë tani "A,B,C"-ja e kontratave të lojtarëve - por ka edhe prej atyre që janë të çuditshme Klauzolat janë tani "A,B,C"-ja e kontratave të lojtarëve - por ka edhe prej atyre që janë të çuditshme

Presidenti i Sion, Christian Constantin i tha Blick se kishte qenë në bisedime me sulmuesin 31-vjeçar ‘për javë të tëra’.

Reklama

“Sot është e pamundur për mua të bëj një parashikim për shanset e suksesit të transferimit”, ka deklaruar ai.

Reklama

“Ne donim të qëndronim diskretë, por informacioni me sa duket doli në Itali. Ky është një sinjal se ka interes nga të dyja anët”.

Ai shënoi 19 gola mbresëlënës në 33 ndeshje vitin e kaluar, përfshirë pesë në një ndeshje

Presidenti lavdëroi sulmuesin, duke thënë: “Nëse flisni vetëm për talentin, Mario kishte atë që duhej për të fituar Topin e Artë”.

Blick gjithashtu raportoi se Balotelli dëshiron të largohet nga Turqia dhe se ka pasur interes për të nga Sevilla.

Balotelli shënon pesë gola, por njëri nga ta mund të garojë për çmimin 'Puskas' Balotelli shënon pesë gola, por njëri nga ta mund të garojë për çmimin 'Puskas'

Liga zvicerane do të ishte një vend interesant për italianin. Nga njëra anë, ai nuk njihet si forca që ishte dikur pas dy vitesh jashtë pesë ligave më të mira evropiane.

Reklama

Megjithatë, ai është vetëm 31 vjeç dhe vjen me origjinë të shkëlqyer pasi fitoi Ligën Premier, Ligën e Kampionëve dhe tre tituj të Serie A. /Telegrafi/

Reklama