LAJMI I FUNDIT:

Balotelli shënon pesë gola, por njëri nga ta mund të garojë për çmimin ‘Puskas’

Balotelli shënon pesë gola, por njëri nga ta mund të garojë për çmimin ‘Puskas’

Mario Balotelli ka dhuruar spektakël në ndeshjen e fundit të kampionatit turk me Adana Demirsporin e tij kundër Goztepes.

Ish-sulmuesi i Interit dhe Milanit ka realizuar plot pesë gola në ndeshjen që fituan me rezultatin e thellë 7-0 nga skuadra e tij.

Tre nga këto gola kanë ardhur në harkun e 11 minutave në pjesën e parë, e Super Marion që ka shkundur rrjetën në minutën e 33-të, 36-të dhe 44.

Në pjesën e dytë, në minutën e 62-të dhe 70-të, sulmuesi italian ka realizuar edhe golin e katërt dhe të pestë personal dhe të shtatin për skuadrën e tij.

Por, një nga ta ishte më i miri në sezonin 2021/22 që sigurisht që do të luftoj edhe për çmimin “Puskas”. /Telegrafi/

Reklama
Reklama