LAJMI I FUNDIT:

Man Utd mund të humbasë portierin Onana për shtatë ndeshje, duke përfshirë një derbi në Ligën Premier

Man Utd mund të humbasë portierin Onana për shtatë ndeshje, duke përfshirë një derbi në Ligën Premier

Portieri i Manchester Unitedit, Andre Onana do të humbasë deri në shtatë ndeshje, duke përfshirë një përplasje të madhe në Ligën Premier.

Gjatë afatit kalimtar të verës, United shpenzoi shumë për të transferuar Onanën nga Interi në Old Trafford. Marrëveshja për të marrë portierin kushtoi rreth 55 milionë euro.


Onana është numri 1 i United pas largimit të David de Gea, i cili u largua nga klubi pas skadimit të kontratës.

Megjithatë, United mund të jetë pa Onanën për një pjesë vendimtare të sezonit të tyre. Kjo për faktin se 27-vjeçari do të luajë në Kupën e Kombeve të Afrikës, e cila do të zhvillohet në muajt janar dhe shkurt.

Onana fillimisht u largua nga ekipi kombëtar i Kamerunit pasi u përplas me menaxherin Rigobert Song. Por, ai u përfshi në skuadër për ndeshjet e fundit ndërkombëtare, i cili përfshinte kualifikuesen e Grupit C të AFCON ndaj Burundit.

Portieri luajti plotë 90 minuta ndërsa Kameruni doli fitues 3-0 falë golave ​​të Bryan Mbeumo, Christopher Wooh dhe Vincent Aboubakar.

Me Onanën e vendosur për të luajtur në AFCON, ai do të humbasë katër ndeshje të Ligës Premier, kundër Tottenham Hotspur, Wolverhampton Wanderers, West Ham United dhe Aston Villa.

Përveç kësaj, ai do të humbasë edhe gjysmëfinalen e Carabao Cup dhe raundin e katërt të FA Cup.

Ndeshjet e para të 1/16-tës të Ligës së Kampionëve janë planifikuar të zhvillohen një javë pas përfundimit të AFCON. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Bundesliga

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Ndërkombëtare
Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

La Liga
Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Premier League
Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Sport
Kalo në kategori