Derbi mes Manchester Unitedit dhe Liverpoolit përfundoi pa gola në Ligën Premier.

Më i miri në këtë takim ishe portieri i Reds, Alisson Becker, i cili bëri një pritje të mirë te rasti i Jese Lingardit.

Te skuadra e Jurgen Klopp paraqitje të mirë arritën të bëjnë edhe Virgil van Dijk, Joel Matip, Fabinho dhe Georginio Wijnaldum.

Marcus Rashford në tentim për të dribluar dyshen e LFC-së Mohamed Salah dhe Georginio Wijnaldum (Foto: Clive Brunskill/Getty Images/Guliver)

Ai që dëshpëroi edhe një herë ndaj Man Utd ishte Mohamed Salah.

Te Djajtë e Kuq më i miri ishte Ashley Young, por edhe Victor Lindelof e Luke Shaw.

Në nivelin e tij nuk ishte Marcus Rashford, por këtë herë anglezi mund të arsyetohet pasi pjesën më të madhe të ndeshjes e luajti i lënduar. Më poshtë keni notat e lojtarëve:

Man Utd:

Liverpool:

Në xhiron e radhës skuadra e Jurgen Klopp luan ndaj Watfordit, kurse ajo e Ole Gunnar Solskjaer kundër Crystal Palaces. /Telegrafi/