Manchester City arriti fitore me rezultat 3-1 ndaj Arsenalit në Ligën Premier.

Për Cityn të gjithë golat i shënoi Sergio Aguero (1′, 44′, 61′), ndërsa golin e vetëm për Topçinjtë e shënoi Laurent Koscielny (11′).

Aguero riktheu epërsinë në minutën e 44 dhe me rezultatin 2-1 përfundoi pjesa e parë.

Festa e Man Cityt te goli i parë i Sergio Agueros (Foto: Clive Mason/Getty Images/Guliver)

Njeriu i het-trikut normalisht që ishte lojtari i ndeshjes, por me notë të lartë u vlerësuan edhe Raheem Sterling, Aymeric Laporte dhe Bernardo Silva.

Te skuadra nga Londra më i miri ishte Bernd Leno, por edhe Koscielny e Nacho Monreal.

Ai që dëshpëroi më së shumti në këtë është Alex Iwobi, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Man City:

Arsenal:

Në xhiron tjetër skuadra e Pep Guardiolas luan ndaj Evertonit, kurse Topçinjtë kundër Huddersfield. /Telegrafi/