Man City 3-1 Arsenal: Notat e lojtarëve, Aguero ylli

Sergio Aguero duke e festuar golin e dytë me David Silvan (Foto: Clive Mason/Getty Images/Guliver)

Manchester City arriti fitore me rezultat 3-1 ndaj Arsenalit në Ligën Premier.

Për Cityn të gjithë golat i shënoi Sergio Aguero (1′, 44′, 61′), ndërsa golin e vetëm për Topçinjtë e shënoi Laurent Koscielny (11′).

Aguero riktheu epërsinë në minutën e 44 dhe me rezultatin 2-1 përfundoi pjesa e parë.

Festa e Man Cityt te goli i parë i Sergio Agueros (Foto: Clive Mason/Getty Images/Guliver)

Njeriu i het-trikut normalisht që ishte lojtari i ndeshjes, por me notë të lartë u vlerësuan edhe Raheem Sterling, Aymeric Laporte dhe Bernardo Silva.

Te skuadra nga Londra më i miri ishte Bernd Leno, por edhe Koscielny e Nacho Monreal.

Ai që dëshpëroi më së shumti në këtë është Alex Iwobi, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Man City:

Arsenal:

Në xhiron tjetër skuadra e Pep Guardiolas luan ndaj Evertonit, kurse Topçinjtë kundër Huddersfield. /Telegrafi/

Ronaldo largohet papritur nga Arabia Saudite dhe kthehet në Evropë?

"Unë nuk jam një milioner" - Futbollisti i Malagas kapet nga kamerat duke ia shitur fanellën një tifozi

“Haalandi i ri” më në fund do të luajë për Bayern Munichun

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Ndoshta penalltia më e keqe e ekzekutuar në histori të futbollit - ylli i Osasunas, fytyra tragjike ndaj Valencias

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë