LAJMI I FUNDIT:

Hidhet shorti për Ligën e Evropës – përballje gjigantësh në fazën e eliminimit direkt

Hidhet shorti për Ligën e Evropës – përballje gjigantësh në fazën e eliminimit direkt

Është hedhur shorti për fazën e eliminimit direkt në Ligën e Evropës.

Në këtë moment do të përballen ekipet e dyta në grupet e Ligës së Evropës dhe të tretat nga Liga e Kampionëve që kanë rënë në këtë garë.

Shorti i hedhur në Nyon të Zvicrës ka dashur që të ketë përballje tejet interesante, ku klubet e mëdha tanimë kanë mësuar kundërshtarët.

Padyshim që ndeshja kryesore do të jetë ajo mes dy gjigantëve evropianë Barcelona dhe Manchester United.


Gjiganti italian Juventus në këtë fazë garave do të përballet me ekipin francez Nantes. Ajaxi do të përballet me skuadrën gjermane Union Berlin, derisa duel tejet interesant është edhe ai mes Bayer Leverkusen dhe Monaco.

Reklama

Fituesi rekord i Ligës së Evropës, Sevilla do të përballet me PSV Eindhoven, derisa duel i zjarrtë pritet të jetë ai mes RB Salzburg dhe Romës. /Telegrafi/

Reklama

Çiftet e fazës së eliminimit direkt në Ligën e Evropës:

Barcelona – Manchester United

Juventus – Nantes

Sporting CP – Midtjylland

Shakhtar Donetsk – Stade Rennes

Ajax – Union Berlin

Bayer Leverkusen – Monaco

Sevilla –  PSV

RB Salzburg – Roma

Në trend Sport

Më shumë
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Abramovich financoi fshehurazi klubin holandez duke investuar 117 milionë euro

Abramovich financoi fshehurazi klubin holandez duke investuar 117 milionë euro

Ligat tjera
Kalo në kategori