Tashmë është e ditur për pagat e larta që kanë lojtarët në Ligën Premier dhe që çdo kush do të ëndërronte të ishte në vend të tyre.

Spotrac ka publikuar pagat e mesfushorëve më të paguar në ligën angleze, dhe nuk ka vend për befasi, pasi disa prej tyre tashmë dihet se sa paguhen.

Në mesin e mesfushorëve më të paguar në Ligën Premier është edhe Granit Xhaka, që fiton rreth 105 mijë euro në javë.

Më poshtë mund të shikoni listën e plotë të mesfushorëve më të paguar në ligën angleze:

=25) Danny Drinkwater – 105,000 mijë euro në javë

Reklama

=25) Mateo Kovacic – 105,000 në javë

=25) Gylfi Sigurdsson – 105,000 në javë

Fabinho in action for Liverpool

=25) Fabinho – 105,000 në javë

=25) Dele Alli – 105,000 në javë

Reklama

=25) Granit Xhaka – 105,000 në javë

=23) James Maddison – 115,000 në javë

=23) Jorginho – 115,000 në javë

22) Andre Gomes – 117,212 në javë

=17) Donny van de Beek – 125,000 në javë

=17) Nemanja Matic – 125,000 në javë

=17) Fred – 125,000 në javë

=17) Alex Oxlade-Chamberlain – 125,000 në javë

=17) Naby Keita – 125,000 në javë

16) Rodri – 126,154 në javë

15) Max Meyer – 130,000 në javë

=11) Ilkay Gundogan – 145,000 në javë

Reklama

=11) James Milner – 145,000 në javë

=11) Jordan Henderson – 145,000 në javë

=11) Kai Havertz – 145,000 në javë

10) N’Golo Kante – 149,231 në javë

9) Fernandinho – 155,000 në javë

8) Bruno Fernandes – 159,286 në javë

Reklama

Bruno Fernandes in action for Man United

7) Juan Mata – 165,000 në javë

6) Tanguy Ndombele – 205,000 në javë

5) Thiago Alcantara – 215,000 në javë

4) Thomas Partey – 265,000 në javë

3) Mesut Ozil – 272,750 në javë

2) Paul Pogba – 295,000 në javë

1) Kevin De Bruyne – 325,833 në javë. /Telegrafi/