0Shares

Manchester United pushton sulmin e javës në Ligën Premier, me dy sulmuesit kryesor të Djajve të Kuq të përfshirë në 11-shen më të mirë.

Robin van Persie dhe Javier Hernandez-Chicharitto, që të dy shënuan nga dy gola për t’i dhënë epërsinë 4-0 Djajve të Kuq si dhe për ta ruajtur distancën prej shtatë pikësh ndaj rivalit Manchester City.

Dyshja e United shoqërohet në sulm edhe nga ylli i Liverpoolit, Luis Suarez, i cili shënoi dy gola dhe asistoi në një tjetër në fitoren 3-0 ndaj Sunderlandit.

Në vazhdim më të mirët e javës festive në Ligën Premier të zgjedhur nga mediat angleze:

Portier: Julio Cesar (QPR)

Mbrojtës: Pablo Zabaleta (Manchester City); Clint Hill (QPR); Jonny Evans (Manchestetr United); Leighton Baines (Everton)

Mesfushorë: Aaron Lennon (Tottenham); Steven Gerrard (Liverpool); Wayne Routledge (Swansea)

Sulmues: Luis Suarez (Liverpool); Javier Hernandez (Manchester United); Robin van Persie (Manchester United)

Formacioni 4-3-3

Cesar

Zabaleta – Hill – Evans – Baines

Lennon – Gerrard – Routledge

Suarez – Hernandez – Van Persie

/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)