0Shares

Santi Cazorla shënoi dy herë për të shpëtuar Arsenalin edhe nga një dështim i radhës, duke siguruar vend në formacionin e javës.

Cazorla shoqërohet në mesfushën e javës edhe nga bashkëlojtari i tij Jack Wilshere, i cili bëri edhe një paraqitje impresive në fitoren 2-1 ndaj Aston Villas.

Për t’u përmendur këtë javë ishte edhe paraqitja e veteranit të Manchester United, Ryan Giggs, i cili shkëlqeu si në sulm ashtu edhe në mbrojtje ndaj QPR duke shënuar edhe një gol të vonshëm.

Sulmi i javës pushtohet nga senegalezi i Newcaste United, Papiss Cisse, i cili shënoi një gol të mahnitshëm në fitoren 4-2 ndaj Southampton, dhe nga belgu i WBA, Romelu Lukaku, i cili shënoi dy herë në fitoren ndaj Sunderlandit.

Ekipi më i mirë i vikendit në Ligën Premier:

Portier: Mark Schwarzer (Fulham)

Mbrojtës: Rafael (Manchester United); Paul Scharner (Wigan Athletic); Matija Nastasic (Manchester City); Davide Santon (Newcastle United)

Mesfushorë: Santi Cazorla (Arsenal); Ryan Giggs (Manchester United); Jack Wilshere (Arsenal); Stephane Sessegnon (Sunderland)

Sulmues: Papiss Cisse (Newcastle United); Romelu Lukaku (West Bromwich Albion)

Formacioni i javës

Schwarzer

Rafael – Scharner – Nastasic – Santon

Cazorla – Giggs – Wilshere – Sessegnon

Cisse – Lukaku

/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)