0Shares

Jermain Defoe shënoi dy gola në fitoren 3-1 të Tottenhamit ndaj West Ham United, për të çuar në shtatë numrin e golave këtë sezon në Ligën Premier.

Defoe është i vetëm në repartin sulmues, i ndihmuar nga tre mesfushorë të avancuar. Jordi Gomez shkëlqeu në fundjavë duke shënuar hat-trick në fitoren 3-2 të Wigan Athletic ndaj Reading, ndërsa për t’u përmendur ishin edhe mesfushori i Southampton, Gaston Ramirez, dhe Pablo Hernandez i Swansea.

Nga lojtarët e top skuadrave, në ekipin e javës janë mbrojtësi i djathtë i Lvierpoolit, Glen Johnson, kapiteni i Manchester Cityt, Vincent Kompany, dhe mbrojtësi i majtë i Evertonit, Leighton Baines.

Në vazhdim 11 lojtarët më të mirë të vikendit të kaluar në Ligën Premier:

Portier: Gerhard Tremmel (Swansea City);

Mbrojtës: Glen Johnson (Liverpool); Vincent Kompany (Manchester City); CB: Ryan Shawcross (Stoke City); Leighton Baines (Everton)

Mesfushorë: Adam Lallana (Southampton); Claudio Yacob (West Brom);

Mesfushorë të avancuar: Pablo Hernandez (Swansea City); Jordi Gomez (Wigan Athletic); Gaston Ramirez (Souhampton)

Sulmues: Jermain Defoe (Tottenham Hotspur)

Formacioni 4-2-3-1

Tremmel

Johnson – Kompany – Shawcross – Baines

Lallana – Yacob

Hernandez – Gomez – Ramirez

Defoe

/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)