0Shares

Anësori i Tottenhamit, Gareth Bale, ishte lojtari më i spikatur në derbin e mesjavës në Ligën Premier ndaj Liverpoolit.

Bale shënoi njërin nga dy golat e Spurs dhe, fatkeqësisht, edhe golin e vetëm të Liverpoolit (autogol) në fitoren 2-1 në White Hart Lane.

Bale shoqërohet në mesfushorë edhe nga bashkëlojtari i tij Sandro, i cili po kalon një formë të shkëlqyeshme këtë sezon.

Në sulm i vetëm qëndroi sulmuesi i Stoke Cityt, Cameron Jerome, i cili asistoi në golin e barazimit dhe shënoi golin e fitores gjatë 22 minutave sa luajti në fitoren 2-1 ndaj Newcastle United.

Në vazhdim 11-shja më e mirë e mesjavës e zgjedhur nga mediat angleze:

Portier: Jussi Jaaskelainen (West Ham)

Mbrojtës: Guy Demel (West Ham); James Collins (West Ham); Jonny Evans (Manchester United); Danny Rose (Sunderland)

Mesfushorë: Gareth Barry (Manchester City); Sandro (Tottenham Hotspur)

Mesfushorë të avancuar: Wayne Routledge (Swansea City); Michu (Swansea City); Gareth Bale (Tottenham Hotspur);

Sulmues: Cameron Jerome (Stoke City)

Formacioni 4-2-3-1

Jaaskelainen

Demel – Collins – Evans – Rose

Barry – Sandro

Routledge – Michu – Bale

Jerome

/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)