Tifozët kanë zgjedhur formacionin më të mirë të javës në faqen zyrtare të Ligës së Kampionëve, ku dominohet nga lojtarët e Chelseat.

Gjatë të martës dhe mërkurës janë zhvilluar ndeshjet e para çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Të martën u zhvilluan dy lojë, ku Real Madridi triumfoi në shtëpi ndaj Liverpoolit me rezultat 3-1, ndërsa Manchester City mposhti 2-1 Borussia Dortmundin.

Përmbledhja mahnitëse e performancës së Mbappes ndaj Bayernit tregon se francezi është talenti më i madh në botë Përmbledhja mahnitëse e performancës së Mbappes ndaj Bayernit tregon se francezi është talenti më i madh në botë

Të mërkurën u zhvilluan edhe dy ndeshje tjera, ku Paris Saint-Germain mposhti Bayern Munichun në udhëtim 3-2, ndërsa Chelsea triumfoi te Porto 0-2.

Pas këtyre katër ndeshjeve, faqja zyrtare e Ligës së Kampionëve kërkon votimin e tifozëve për formacionin më të mirë të javës.

Reklama
Mount po krahasohet me Bergkampin pas golit të bukur ndaj Portos Mount po krahasohet me Bergkampin pas golit të bukur ndaj Portos

Nga votat e tifozëve, Chelsea është ekipi me më së shumti përfaqësues, pasi ka katër sosh, ndërsa pasohet nga City me tre dhe PSG e Bayerni nga dy.

Reklama

Formacioni i javës: Mendy; Azpilicueta, Marquinhos, Chilwell; Mount, Foden; Asensio, De Bruyne, Vinicius Jr; Neymar, Mbappe;

/Telegrafi/