Pikat kryesore nga paraqitja individuale e Kylian Mbappe kundër Bayern Munich ia vlejnë të shikohen disa herë dhe tregojnë se ai është një talent i gjeneratës.

Mbappe luajti edhe një herë rolin kryesor për Paris Saint-Germain në Ligën e Kampionëve pasi ata fituan 3-2 në Allianz Arena.

Ai shënoi dy gola mahnitës dhe ishte një kërcënim i vazhdueshëm për Bavarezët, duke torturuar mbrojtjen e Bayernit gjithë natën me shpejtësinë dhe mashtrimet e tij.

Mbappe pas triumfit ndaj Bayernit: I dua këto lloj ndeshjesh, nuk jam këtu për t'u fshehur Mbappe pas triumfit ndaj Bayernit: I dua këto lloj ndeshjesh, nuk jam këtu për t'u fshehur

22-vjeçari jo vetëm që tregoi finalizimin e tij vdekjeprurës, por edhe zhvillimin e tij të shkëlqyeshëm ndërsa ai bashkëvepronte me shokët e tij të skuadrës.

Fenomeni francez tregoi se është talenti më i madh i gjeneratës dhe një video që po qarkullon në rrjetet sociale e fakton këtë.

Vetëm Erling Haaland ka shënuar më shumë gola se Mbappe në Ligën e Kampionëve këtë sezon.

Fituesi i Kupës së Botës tani ka më shumë gola në fazën e nokautit në Ligën e Kampionëve sesa legjenda franceze e Arsenalit, Thierry Henry. /Telegrafi/