LAJMI I FUNDIT:

Lakers marrin fitoren e radhës, mposhtin lehtësisht Memphisin

Lakers marrin fitoren e radhës, mposhtin lehtësisht Memphisin

Los Angeles Lakers kanë vazhduar me fitore, teksa kanë marrë të tretën radhazi.

Në sfidën e zhvilluar në Crypto Arena para 18 mijë tifozëve, Lakers kanë triumfuar me rezultat të thellë 134:107 ndaj Memphis Grizzlies.

D’Angelo Russell ishte më i miri në këtë sfidë me 24 pikë e pesë asistime, i ndjekur nga Rui Hachimura me 23 pikë të tjera.


Paraqitje të mirë pati edhe Anthony Davis me 19 pikë e 11 kërcime, derisa LeBron James dhe Austin Reaves shtuan nga 16 pikë të tjera.

Te skuadra mysafire më i miri ishte Santi Aldama me 24 pikë, por që nuk mjaftuan për fitore. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Andres Iniesta deklaron hapur dëshirën e tij për t’u rikthyer tek Barcelona

Andres Iniesta deklaron hapur dëshirën e tij për t’u rikthyer tek Barcelona

La Liga
Mbappe në bisedime të avancuara për ta blerë klubin tek i cili ishte afër transferimit në 2013

Mbappe në bisedime të avancuara për ta blerë klubin tek i cili ishte afër transferimit në 2013

Ndërkombëtare
Man City nis punën duke ‘hequr qafe’ lojtarin të cilin Guardiola nuk e do më në ekipin e tij

Man City nis punën duke ‘hequr qafe’ lojtarin të cilin Guardiola nuk e do më në ekipin e tij

Premier League
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga
Brenda 100 vitesh plotë 27 takime - kush ka rezultatet më të mira mes Anglisë dhe Spanjës

Brenda 100 vitesh plotë 27 takime - kush ka rezultatet më të mira mes Anglisë dhe Spanjës

Përfaqësueset
E njihni si Lamine Yamal, por asnjëri nga këta nuk është mbiemri i tij i vërtetë

E njihni si Lamine Yamal, por asnjëri nga këta nuk është mbiemri i tij i vërtetë

Përfaqësueset
Kalo në kategori