Angel Di Maria ka mohuar raportimet se ai dhe bashkatdhetari i tij Leandro Paredes i kanë kërkuar klubit të tyre që të mos luajë në ndeshjen e nëntorit para Kupës së Botës.

Raportimet në Argjentinë sugjerojnë se federata e tyre pret që lojtarët të mos përfshihen në ndeshjet e fundit të ligës të vitit përpara Kupës së Botës.

Gara fillon më 20 nëntor dhe amerikano-jugorët e bëjnë debutimin e tyre dy ditë më vonë kundër Arabisë Saudite.

Paredes dhe Di Maria pritet të hyjnë në skuadrën e Argjentinës për Katar 2020, por El Fideo ka mohuar se ata do t’i kërkojnë Juventusit që të mos përfshihet në ndeshjen e fundit para fillimit të kompeticionit.

Reklama

Ish-ylli i Real Madridit dhe Manchester United ndau një postim në Instagram duke pretenduar se ai dhe bashkëkombasi i tij duan të shmangin lëndimet para Katarit 2022, kështu që ata do t’i kërkojnë Juventusit të mos luajë kundër Lazios më 13 nëntor.

Reklama

Di Maria shkroi ‘Fake neës’, duke shtuar një emoji që shpjegon qartë zhgënjimin e tij.

El Fideo iu bashkua Juventusit në verë, duke nënshkruar një marrëveshje njëvjeçare dhe mund të kthehet në Rosario Central në vitin 2023. /Telegrafi/